«Грають із вогнем»: Китай пригрозив Тайваню війною, якщо той буде прагнути до незалежності
Міністерство оборони Китаю посилило військову активність збройних сил неподалік від Тайваню задля «захисту національної державності та безпеки».
Про це заявив представник відомства У Цянь, пише BBC.
Так Китай попередив Тайвань, що будь-які спроби отримати незалежність означатимуть війну, вказує видання. За останні кілька днів літаки китайських Військово-повітряні силиВПС неодноразово наближалися до острова.
«Це декларативна відповідь на зовнішнє втручання й провокації тайваньських сил незалежності. Ми попереджаємо тих, хто обстоюють незалежність Тайваню, — хто грає з вогнем, сам ним і обпечеться, а незалежність Тайваню означає війну», — заявив У Цянь.
BBC наголошує, що останнім часом напруженість між Китаєм і Тайванем зросла, і Пекін не виключає застосування сили для повернення острова під свій контроль. Влада Тайваню, своєю чергою, заявила, що Китаю не варто недооцінювати рішучість острова захищати свою незалежність і відстоювати свободу й демократію.
У чому проблема з Тайванем і Китаєм?
Китайська Народна Республіка контролює материковий Китай та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.
Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю», вважаючи себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою та навпаки.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами. Тайвань, зокрема, експортує банани, лічі та чай. Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.
США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. З того часу Сполучені Штати не мають дипломатичних відносин із Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю і військову техніку.
А втім, раніше президент США Джо Байден заявив, що має намір підтримувати Тайвань. Очікується, що новий американський уряд продовжить чинити тиск на Китай щодо широкого кола питань, зокрема стосовно прав людини, торговельних суперечок, ситуації в Гонконзі й Тайвані.