Гриценко: Про Садового, Гнапа та план на вибори
Лідер «Громадянської позиції», кандидат у президенти Анатолій Гриценко 1 березня отримав підтримку міського голови Львова та вже колишнього кандидата в президенти Андрія Садового – він знявся з перегонів на користь першого. Після заяви Садового про бажання піти з перегонів на користь Гриценка також заявив ще один кандидат – журналіст Дмитро Гнап.
Як надалі будуватиме свою кампанію лідер «Громадянської позиції» та як тепер він оцінює свої шанси – Гриценко відповів на питання Громадського:
Рішення Садового. Про що ви домовились, аби він пішов на цей крок?
Якщо ваше питання торкається розподілу посад чи якихось квот у списках, то про це навіть не було розмови. Може це дивно звучить, але це правда. Ми говорили про те, що є країна, яку корупція і мародерство кидають у прірву, і ми повинні скласти свої зусилля докупи, щоб зупинити це падіння і дати країні шанс. Це об`єднання не під президентські вибори, а стратегічного характеру. Воно буде передбачати і отримання більшості в парламенті й формування спільного уряду. Головне – відповідальну роботу. От про це ми говорили з Андрієм Івановичем. Квот чи посад ніхто не ділив.
Як тепер ви оцінюєте свої шанси на виборах?
Ми йдемо на перемогу. Не на те щоб брати участь, а саме перемагати. І ця платформа відкрита, щоб долучалися до неї не тільки інші кандидати й не тільки партійці, а й громадське середовище, середній клас, всі, для Україна – це рідна країна, які збираються жити тут, які хочуть щоб був шанс тут і собі, дітям. Ми бачимо абсолютно реалістичну перемогу. Ми будемо працювати тепер спільно ще більш потужною командою.
Що ви запропонуєте у своїй програмі тепер, після об'єднання?
У нас спільне розуміння проблем і шляхів вирішення, це точно. Є певні нюанси, які треба узгодити. Ми поставили завдання і самим собі, і керівникам штабів до понеділка (4 березня) підготовити такий документ, як платформа, як основа, як меморандум, назва робоча, який ми підпишемо і це будуть наші взаємні зобов`язання, з якими ми будемо йти і які обраний президент буде реалізовувати у своїй політиці й далі спільно сформований уряд у своїй політиці, парламентська більшість у своїй частині. Це ми зафіксуємо в понеділок.
Дмитро Гнап також вирішив підтримати вас і зняв свою кандидатуру.
Я бачив його заяву. Скажу більше – отримав запрошення взяти участь завтра в робочому з`їзді партії «Сила людей», яка його висувала.
Поїдете?
Так графік складений, що я не можу поїхати. Але від нашої команди туди поїдуть двоє людей – Світлана Заліщук і Єгор Фірсов.
Це дружня нам партія, так само маємо спільні цінності. Ми спільно відстоювали нашу позицію в Європі у рамках європейського альянсу ліберально-демократичних партій, ми спільно відстоювали її всі ці роки там, де в нас є депутати міського рівня.
Разом були на акціях, на барикадах на Майдані, відстоюючи базові принципи – верховенство права людини, рівні можливості в економіці, нове виборче законодавство.
Якщо завтра буде підтримка з боку партії «Сила людей», я буду дуже вдячний, це правильний логічний крок, і ми об'єднаємо зусилля, щоб спільно боротися. З драйвовими хлопцями й дівчатами. Це посилить нашу об’єднану команду, і я знаю, що і «Самопомочі», у Андрія Івановича так само позитивне ставлення до цієї політичної сили.
Оновлення: «Сила людей» 2 березня підтримала рішення Дмитра Гнапа знятись з виборів. «... Я знімаюсь на користь єдиного кандидата від демократичних сил, який унаслідок перемовин Садового та Гриценко став Гриценко», — повідомив Гнап Громадському.
Парламентські вибори. Ви плануєте йти з цими ж людьми? Я якщо так, то як буде називатися ваша сила «Громадська позиція», «Самопоміч»?
Це питання не обговорювалося. Є стратегічна мета – змінити країну. Досягнення цієї мети передбачає певні тактичні кроки. Зокрема, три, один за одним вибори: президентські, що відкриває одні можливості (по боротьбі з корупцією, зміцненню сфери охорони безпеки), задіює всі нормальні антикорупційні структури, дає шанс на зміну виборчого законодавства, гарантований захист прав і свобод людей. Тобто те, що належить до повноважень президента.
Наступний тактичний рубіж – це парламентські вибори і формування уряду. Це те, що ви питаєте зараз.
І третій рубіж – місцеві вибори. У межах децентралізації посилюються повноваження місцевої влади, наповнюються більше ресурсами, і тому потрібна синергія – щоб люди одних цінностей працювали на всіх рівнях.
Так от, говорячи про парламентські, ми розуміємо, що треба іти, йти впевнено і брати там більшість, формувати уряд, таким чином, щоб ця більшість була стійкою, щоб вона не залежала від кількох депутатів, чи від однієї якоїсь парламентської групи, яка буде кожного разу диктувати чи голосувати за гроші. Це неприпустимо.
Таке завдання ми собі поставили. А як ми будемо його досягти – чи це буде такий формат, чи інший – це ще не обговорювалося.
Зараз ми концентруємо зусилля на вирішенні першого завдання – перемога на президентських виборах. Бо вона відкриває або в разі не успіху закриває реалізацію тих планів і можливостей, про які ми зараз говоримо, про які ви питаєте. Тому зараз пріоритет – перемога на президентських виборах. А далі ще більшим підкріпленим результатом діяльності президентської команди – перемога на парламентських виборах. От про це ми говорили. Це потрібно.
31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо відбудеться другий тур – повторне голосування буде 21 квітня.