Екс-кандидат у президенти, екс-журналіст-розслідувач Дмитро Гнап у студії Громадського, Київ, 27 червня 2018 року
Фото:

 Фото: Олександр Кохан/Громадське

З'їзд політичної партії «Сила Людей» підтримав рішення екс-журналіста Дмитра Гнапа, який вирішив зняти свою кандидатуру з президентської кампанії. Про це Гнап повідомив у коментарі Громадському.

«Партія закликала мене припинити кампанію... я кампанію припиняю, як я і раніш обіцяв і публічно заявляв, знімаюсь на користь єдиного кандидата від демократичних сил, який унаслідок перемовин Садового та Гриценко став Гриценко», — повідомив Гнап.

Він пояснив, що партія не могла зняти його з виборів, а лише рекомендувала знятись.

«Лише по волі кандидата, мене закликали знятись і я знімаюсь, бо з'явився єдиний кандидат від демократів», — додав він.

Пізніше у коментарі Громадському членкиня партії «Сила Людей» Олена Стаднік-Стефурак повідомила, що

більшу частину часу з'їзд партії розглядав ситуацію із скандалом довкола журналістської премії. «У нас є рішення політради, що «Сила Людей» закликає Гнапа знятись з виборів через скандал. Ми просили його зробити це добровільно. Гнап сказав, що політрада для нього не указ. Що він слухатиме лише з'їзд. Саме задля цього скликали з'їзд», — повідомила вона.

Членкиня партії запевняє, що як результат було прийнято рішення відкликати Гнапа з президентської кампанії у зв'язку зі скандалом, а не на підтримку Гриценка.

«Ситуація з Гриценком та Садовим не розглядалася, бо цього питання не було в порядку денного. Рішення на з'їзд подаються за 48 годин до з'їзду. Відповідно ми нічого не розглядали про Гриценка», — наголосила Олена Стаднік-Стефурак.

Нагадаємо, 1 березня міський голова Львова Андрій Садовий зняв свою кандидатуру з виборчої кампанії на користь лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.

Гнап услід за Садовим заявив, що також готовий зняти свою кандидатуру на користь Гриценка.

Зазначимо, що «Об'єднання «Самопоміч» та політична партія «Демальянс» раніше уклали угоду про політичний союз та заявили, що разом братимуть участь у президентських, парламентських та місцевих виборах.

2 лютого Дмитро Гнап зібрав близько 3 мільйонів гривень для реєстрації кандидатом у президенти. Його висунула кандидатом партія «Сила людей».

Нагадаємо, 7 лютого стало відомо, що Дмитро Гнап у 2015 році не перерахував отримані редакцією «Слідство.Інфо» 15 тисяч євро на потреби армії. Гроші редакція отримала в рамках премії «Вільна преса Східної Європи-2015» за сприяння розвитку незалежної журналістики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що відбувається довкола коштів «Слідства.Інфо» та кандидата в президенти Дмитра Гнапа

Сам Гнап заявив, що 2 тисячі євро редакція перерахувала «роті розвідників, які стояли під Артемівськом». Ще 3 917 євро він витратив на поточні потреби проекту «Слідство.Інфо», однак залишок, 9 087 євро, Гнап з невідомих причин залишив на своєму рахунку і тепер пообіцяв перерахувати на рахунок «Слідства.Інфо». Причини того, чому він не перерахував кошти у 2015 році, Гнап не назвав.

Пізніше народні депутати Остап Єднак та Наталія Веселова від партії «Сила людей» закликали Гнапа, який є представником партії на виборах, зняти свою кандидатуру.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Я націоналіст, атеїст і піду на прайд» — Дмитро Гнап про війну, ЛГБТ, націоналізм і церкву

Поділитись: