Гринкевичі сховали від слідчих маєток — розслідування
Родина Гринкевичів сховала від ДБР та АРМА маєток на 600 квадратів, розташований на землі дружини та тещі львівського бізнесмена. Водночас у реєстрі на них значаться об'єкти нерухомості, яких не існує.
Про це йдеться в розслідуванні hromadske.
Ділянка в 6 соток із будинком на 67 квадратних метрів у садовому товаристві «Пролісок» у Львові були оформлені на Світлану Гринкевич 1 серпня 2022 року. Ще три ділянки поруч із загальною площею у 20 соток оформлені на Ірину Федак, матір Світлани.
Дві ділянки вона придбала у березні 2022-го. А основну, розміром у майже 10 соток, купила ще у квітні 2019 року. Тоді ж задекларувала на цій ділянці будинок на 300 квадратів.
Проте нині всі чотири ділянки обнесені єдиним парканом, а на спільній території височіє маєток, якого не існує в жодних реєстрах.
Журналісти департаменту розслідуваньhromadskeознайомилися з технічними документами та з'ясували, що площа маєтку — 600 квадратних метрів. Зокрема, в будинку розташовані сауна, кінотеатр, спортзал, СПА-зона, читальна зала, три спальні, 5 санвузлів та інші приміщення.
У мережі є оголошення про продаж ділянки, яку згодом придбала Ірина Федак та на який розташований маєток. Вартість ділянки становила 110 тисяч доларів (або 5 мільйонів гривень). Будинки схожої площі в сусідніх районах Львова коштують 25-28 мільйонів гривень. Зі знижкою на недобуд та облаштування території довкола, можна оцінити маєток щонайменше у 20 мільйонів гривень.
Повну версію розслідування «Прихована імперія Гринкевичів» дивіться тут:
Про справу Гринкевичів
Бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали ще 29 грудня 2023 року під час спроби дати 500 тисяч доларів США хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Ці гроші він пропонував за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування. Нині він перебуває під вартою.
У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Але низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. ДБР встановило, що за цими договорами компанії Гринкевича постачали низькоякісні товари, що завдало державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.
Групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 Шахрайствост. 190, ч. 1, 2 Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у нійст. 255 Кримінального кодексу України.
Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл». А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.