Дружина Гринкевича звільнилась із Львівської політехніки. З вимогою відсторонити її виступали студенти

Світлана Гринкевич, 2017 рік
Світлана Гринкевич, 2017 рікКафедра Міжнародних економічних відносин та маркетингу Львівської політехніки

Дружина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.

Про звільнення професорки Світлани Гринкевич нам повідомили у пресслужбі Львівської політехніки.

Жінка звільнилася за власним бажанням, її заяву вже підписали.

Гринкевич викладала маркетинг в Інституті економіки та менеджменту Львівської Політехніки. Видання Tvoemisto.tv писало, що 8 січня вона попросила відпустку в університеті «у зв’язку із сімейними обставинами».

Студенти Львівської Політехніки організували на 12 січня мітинг з вимогою відсторонення викладачки на період досудового розслідування справи її чоловіка.

Мітинг мав відбутися біля головного корпусу Львівської Політехніки для «привернення уваги громадськості до цієї справи, вираження нетолерантності студенства до корупції і розкрадання армії». У зв'язку з повідомленням про звільнення Гринкевич організатори мітинг скасували.

«Кейс Гринкевичів»

Правоохоронці наразі розслідують справу про оборудки із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Але низку контрактів не виконали, деякі виконали частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.

Міноборони України вже оголосило, що розірвало практично всі договори з компаніями, афілійованими з Гринкевичем, та «вивчає під мікроскопом» останню угоду, яка досі залишається чинною. Слідчі перевіряють причетність до оборудок експосадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.

Самого Гринкевича наприкінці грудня 2023 року затримали за спробу дати 500 тисяч доларів хабаря посадовцю ДБР.

Окрім того, видання «Наші гроші» писало, що компанія Романа Гринкевича, сина Ігоря Гринкевича, виграла тендер на будівництво Центру безпеки громадян від Львівської ОВА за 33 мільйони гривень. За даними журналістів-розслідувачів, вартість низки будівельних матеріалів у 1,5 раза перевищує ринкові. До цього компанія Гринкевича-молодшого виконувала роботи для Житомирської ОДА та виграла тендер на реконструкцію школи в селі Черниця на Львівщині.

Журналіст Євген Плінський також заявив, що Роман Гринкевич заручений із художницею Софією Морозюк, а роботи нареченої стали певним «інвестиційним проєктом»: «Зароблені на корупційних підрядах Міноборони гроші Рома тупо вкладав в Соню [...] Замість дронів для ЗСУ — купувались годинники, замість тепловізорів — прикраси Cartier, замість пікапів — нові тачки для нареченої».

Сама дівчина заперечила інформацію про подарунки та заявила: «Якщо звинувачення на адресу Романа, що були вкрадені державні кошти для ЗСУ, виявляться правдою (я не хочу в це вірити) — то ми не зможемо бути разом».