Хакери виклали у вільний доступ особисті дані понад пів мільярда користувачів Facebook. Їх раніше продавали через бот

На одному з хакерських форумів у вільний доступ виклали особисті дані понад 533 мільйонів користувачів Facebook — йдеться, зокрема, про мобільні номери та адреси електронної пошти. Ці ж дані, схоже, зловмисники раніше продавали через спеціальний бот.

Про це повідомляє Business Insider, який зміг частково підтвердити справжність злитих даних.

Більшість користувачів, до особистих даних яких отримали доступ хакери, — зі США (понад 32 мільйони), Великої Британії (11 мільйонів) та Індії (6 мільйонів), а загалом вони стосуються користувачів зі 106 країн світу.

ОНОВЛЕНО (21:30). Як зауважив журналіст Андрій Бродецький, інформації про користувачів Facebook з України серед «злитих» даних немає.

У коментарі Business Insider Елон Ґал, фахівець із кібербезпеки компанії Hudson Rock, яка першою повідомила про «злив» інформації, заявив, що раніше дані продавали на хакерських форумах через спеціального бота. (Про це тоді писав ІТ-ресурс Motherboard.)

Натомість тепер дані про користувачів Facebook виклали у вільний доступ, і, на думку Елона Ґала, зловмисники з великою ймовірністю скористаються ними для маніпулювання або спроб хакерських атак.

«Витік особистих даних користувачів [Facebook] — це значний підрив довіри, тож його потрібно у відповідний спосіб вирішувати», — каже експерт. У компанії інформацію про «злив» особистих даних користувачів поки не коментували.

Це не перший випадок викрадення особистих даних користувачів Facebook. У 2019 році була виявлена вразливість у програмному коді соцмережі, яка дозоляла збирати дані про мобільні номери. Facebook у серпні того року заявив, що виправив її.

ОНОВЛЕНО (22:50). Представник Facebook заявив виданню Axios, що база даних їхніх користувачів, яку виклали у вільний доступ, пов'язана із вразливістю, яку виявили й виправили ще у 2019 році, тобто вона є застарілою.

Один із найбільших подібних інцидентів виник у 2018 році: тоді стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.