У мережу виклали дані понад мільйона користувачів Clubhouse. У соцмережі кажуть, що це не хакерська атака

В інтернет виклали особисті дані 1,3 мільйона користувачів соціальної мережі Clubhouse — зокрема, їхні імена та прізвища, посилання на фотографії, а також інформацію про акаунти користувачів в інших соціальних мережах (Instagram, Twitter).

Про це повідомляє спеціалізований портал із кібербезпеки CyberNews.

Оновлено: у попередній версії новини ми повідомляли, що інформація потрапила у мережу внаслідок дій хакерів. Однак у Clubhouse заперечили це. Там заявили, що ці дані є загальнодоступними — до них можна отримати доступ через звичайний профіль користувача або Інтерфейс взаємодії між різними програмамиAPI.

Серед викладених даних — інформацію про реєстрацію, підписки та запрошення до Clubhouse. Витік бази даних містить лише інформацію профілю Clubhouse.

Кіберфахівці порталу не знайшли зливу даних кредитних карток чи юридичних документів. Хоча наголошують, що навіть імені профілю, зв’язаного з іншими ідентифікованими профілями користувачів у соцмережах, може бути достатньо, щоб кіберзлочинець завдав реальної шкоди. Зокрема, він може використовувати ці дані для легшого доступу до банківських рахунків користувачів.

Витік інформації Clubhouse стався через кілька днів після того, як дані понад мільярда профілів Facebook та LinkedIn були злиті в мережу.

Як захистити свій профіль?

Якщо ви підозрюєте, що дані вашого профілю Clubhouse могли потрапляти до зловмисників, CyberNews радить:

  • скористатися їхньою програмою перевірки витоку персональних даних, щоб з’ясувати, чи не просочувалася ваша електронна пошта;
  • остерігатися підозрілих повідомлень у Clubhouse та запитів на зв’язок від сторонніх людей;
  • змінити пароль свого облікового запису Clubhouse;
  • використовувати менеджер паролів для створення надійних паролів;
  • увімкнути двофакторну автентифікацію для всіх акаунтів в інтернеті.

Дані з Clubhouse у мережі не вперше

У соцмережі Clubhouse у лютому 2021 року стався витік аудіорозмов із декількох «кімнат» соцмережі. Одному користувачу вдалося отримати доступ одразу до декількох кімнат і транслювати стрім на сторонній сайт.

Першою про інцидент заявила Стенфордська інтернет-обсерваторія. Там кажуть, що витік даних не був хакерським. Натомість в обсерваторії вважають, що користувач зумів порушити умови користування Clubhouse.