Харківські ресторани, де масово отруїлися люди, кажуть, що допомагають із лікуванням хворих. Про це просила міськрада
Власники ресторанів «Якіторія» та «Мафія» допомагають із лікуванням постраждалих відвідувачів — вони вже закупили необхідних ліків та допоміжних речей на 150 тисяч гривень. Раніше про це просила Харківська міська рада.
Про це нам розповіли представники ресторанів.
Там зазначають, що станом на 25 червня з лікарень виписали понад 90% раніше госпіталізованих людей, решта перебуває на амбулаторному лікуванні. У ресторанах кажуть, що ведуть із ними «постійну комунікацію» та цікавляться їхнім самопочуттям.
На запит лікарів ресторани закупили й доставили медичні препарати, питну воду, електрочайники та засоби індивідуального догляду на загальну суму понад 150 тисяч гривень.
«Ми робимо все можливе з нашого боку, щоб не тільки покращити ситуацію зі здоров’ям людей, а й визначити всі її причини та не допустити такого в майбутньому. Насправді ми також у дуже великому шоці», — розповіла нам директорка закладу «Якіторія» в Харкові Тетяна Бей.
Нам також розповіли, що за результатами лабораторних досліджень 42 пацієнтам поставили діагноз сальмонельоз, решті — гастроентероколіт. Після перевірки аналізів ні в кого з працівників закладів не виявили сальмонели.
Раніше ми писали, що Харківська міська рада просила власників «Якіторії» та «Мафії» допомогти з лікуванням постраждалих відвідувачів.
Що там сталося?
У Харкові минулого тижня люди почали звертатися до медиків із харчовим отруєнням після того, як поїли у двох ресторанах японської кухні.
Хворі пов'язують отруєння зі вживанням готових страв, переважно суші, у двох ресторанах японської кухні — «Якіторія» та «Мафія». Заклади 17 червня закрили на перевірку. Там узяли проби й здійснили дезінфекцію, а також поспілкувалися з персоналом.
Через отруєння поліція області відкрила кримінальну справу за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу — порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.
Як виявити отруєння?
У МОЗ зазначають, що симптоми харчового отруєння можуть з'явитися раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і спазматичний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск. За перших симптомів отруєння необхідно звернутися до лікаря.