Хорватія вимагатиме в українців тест на коронавірус або 14-денну ізоляцію
Хорватія змінила умови прийому мандрівників, які прибули з третіх країн, зокрема України, й запровадила для них обов'язкову 14—денну самоізоляцію
Про це повідомили у Посольстві України в Хорватії.
З 11 липня правила в'їзду в Хорватію такі:
- українці, які їдуть туди з особистих невідкладних причин (наприклад, мають приватну власність в Хорватії) повинні пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію. Самоізоляція може бути скорочена до 7 днів, якщо людина за власні кошти через сім днів після прибуття в Хорватію здасть забір матеріалу з носа і горла та отримає негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус;
- українці, які в'їжджають в Хорватію з туристичною/діловою метою або заради навчання, можуть в’їхати до Хорватії без обов’язкової 14-денної самоізоляції, за умови пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, який має бути зроблений упродовж 48 годин до моменту прибуття в Хорватію (рахується від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід). За відсутності ПЛР-тесту. обов'язкова 14-денна самоізоляція.
До цього Хорватія була єдиною країною ЄС, яка впускала українських туристів без обмежень.
Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.
Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:
- ті, хто подорожує з метою навчання;
- громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
- моряки, що прямують на корабель;
- медики й дослідники;
- сезонні працівники та студенти;
- висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.
Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.