ГПУ скерувала до суду справу про купівлю компанією Новинського суднобудівного заводу

Генпрокуратура завершиладосудове розслідування відносно трьох керівників структурних підрозділів Фонду держмайна та генеральних директорів Чорноморського та Херсонського суднобудівний заводів у справі щодо купівлі цих підприємств.

Генпрокуратура завершила досудове розслідування відносно трьох керівників структурних підрозділів Фонду держмайна та генеральних директорів Чорноморського та Херсонського суднобудівний заводів у справі щодо купівлі цих підприємств.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

За даними ГПУ, посадовці підозрюються у внесенні завідомо неправдивих відомостей до Акту підсумкової перевірки виконання умов договору купівлі-продажу пакету акцій Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ).

Йдеться про купівлю суднобудівного заводу «Смарт-Холдингом» народного депутата Вадима Новинського.

Встановлено, що посадовці внесли до офіційного документу – Акту підсумкової перевірки завідомо неправдиві відомості щодо виконання покупцем умов договору у повному обсязі.

При цьому посадові особи вчинили це, знаючи, що пункти приватизаційного Договору не виконані, кажуть у ГПУ.

22 січня обвинувальний акт проти посадовців скерований до суду для розгляду по суті.

ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило «Балаклавське рудоуправління», яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. Провадження у справі про банкрутство було порушено Господарським судом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.

Печерський райсуд Києва ухвалою від 21 червня заарештував 99,87% акцій ЧСЗ і 21 об'єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і селі Коблево Миколаївської області.

У вересні минулого року повідомлялось, що ГПУ має намір повернути у державну власність Чорноморський суднобудівний завод.

У «Смарт-холдингу» розцінили заяву генпрокурора про арешт акцій ЧСЗ і початок досудового розслідування як тиск на компанію та її акціонера Новинського.

«Смарт-холдинг» володіє 23,76% гірничо-металургійної групи «Метінвест», 95% акцій суднобудівного холдингу Smart Maritime Group, 99,97% акцій торгово-фінансової компанії ТОВ «Сантіс». «Смарт» також володіє великими активами в паливно-енергетичній галузі, девелопменті та агросекторі.