Ілон Маск дав свою «рекомендацію», як врегулювати конфлікт між Китаєм і Тайванем

Після хвилі критики через «мирний план» для завершення війни росії проти України американський бізнесмен Ілон Маск висловився про конфлікт між Китаєм та Тайванем.

Про це Маск сказав в інтерв'ю Financial Times.

Так, на думку бізнесмена, конфлікт щодо Тайваню неминучий і для острівної країни варто розробити «спеціальну адміністративну зону».

«...яка б була досить приємною, але, ймовірно, не зробить усіх щасливими. Це цілком можливо, і я вважаю, що, ймовірно, вони могли б мати більш м’яку угоду, ніж Гонконг», — цитує FT Маска.

Таку думку бізнесмен висловив, коли його запитали про Китай, де його компанія з виробництва електромобілів Tesla управляє великим заводом у Шанхаї. Цей завод забезпечував близько половини світових поставок Tesla минулого року.

Маск уважає, що Tesla буде втягнута в будь-який конфлікт, хоча припускає, що завод у Шанхаї все одно зможе постачати продукцію клієнтам у Китаї.

Однак не він один постраждає в разі чого, вважає Маск. Так, бізнесмен заявив, що «Apple опиниться в дуже великих проблемах», не кажучи вже про глобальну економіку, яка, за його оцінками, постраждає на 30%.

Окрім того, Маск заявив, що Пекін чітко дав зрозуміти про несхвалення впровадження системи супутникового зв’язку Starlink в Україні. Маск каже, що Пекін шукав гарантій того, що він не продаватиме Starlink у Китаї.

Про Тайвань і Китай

Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб установити дипломатичні відносини з КНР, інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою, і навпаки.

Тайвань є одним із лідерів на ринку виробництва напівпровідників, значна частина якого припадає на TSMC — найбільший ливарний завод у світі, клієнтами якого є великі технологічні компанії, як-от Apple, Qualcomm і Nvidia. Напівпровідники є критично важливими компонентами, які живлять електроніку від комп’ютерів і смартфонів до датчиків в автомобілях.

Через значну залежність від тайванських виробників великі світові компанії змушені «балансувати» між Китаєм та Тайванем. Так, наприклад, Apple просила постачальників маркувати частини й компоненти своєї продукції, виготовлені в Тайвані, як китайські. Цього вимагають китайські митні правила.

Суперечливі заяви Маска

Раніше американський бізнесмен Ілон Маск заявив, що одним з імовірних результатів завершення російсько-української війни буде формальне закріплення влади рф над окупованим Кримом та «перевибори» на інших окупованих землях. Окрім того, він вважає, що через те, що в рф більше населення, «перемога України в тотальній війні малоймовірна».

Підтримку своєї думки Маск хотів отримати у Twitter, де оголосив відповідне голосування серед користувачів. Але натомість отримав хвилю критики. У голосуванні бізнесмена за добу взяли участь 2 748 378 користувачів, більшість із яких (59,1%) проголосували «ні».

Пропозиції Маска розкритикували низка дипломатів та різних публічних діячів. Відреагував навіть президент України Володимир Зеленський, який опублікував своє опитування у Twitter: «Який Ілон Маск вам подобається більше: той, що підтримує Україну, чи той, що підтримує росію?»