За тижні до суду з Twitter Маск вирішив все-таки купити соцмережу — на початкових умовах

Ілон Маск виступає на пресконференції 19 січня 2020 року
Ілон Маск виступає на пресконференції 19 січня 2020 рокуAP Photo / John Raoux, File

Американський бізнесмен Ілон Маск вирішив все—таки закрити угоду з Twitter на початкових умовах. Свою думку він змінив за майже два тижні до судового засідання у справі про розбірки з компанією.

Служба Twitter зі зв’язків з інвесторами повідомила, що отримала лист від представників Маска: вони подали до Комісії з цінних паперів і бірж США заяву про намір закрити угоду з Twitter.

Закрити угоду пропонується за 54,20 доларів США за акцію, тобто на тих же умовах, які Маск пропонував у квітні.

Ілон Маск і Twitter вже кілька місяців сперечаються про угоду щодо купівлі соцмережі. Проте бізнесмен змінив свою думку лише за майже два тижні до запланованої дати судового розгляду справи, яка призначена на 17 жовтня.

Професорка бізнес-права Енн Ліптон зазначила, що це був найбільш передбачуваний кінець справи. А рішення Маска свідчить про те, що у Twitter була дійсно сильна позиція.

«Єдине, що дивує, так це те, що йому [Маску] не вдалося збити ні долара з ціни угоди», — зазначила вона.

З іншого боку, якби суд зобов’язав Маска закрити угоду, йому, можливо, довелося б сплатити ще й відсотки.

Що передувало?

Наприкінці квітня Ілон Маск уклав угоду про купівлю соцмережі Twitter: приблизно за 44 млрд доларів бізнесмен мав стати власником Twitter, а компанія стала б приватною.

Однак у липні Маск заявив про розірвання договору, звинувативши Twitter у порушенні кількох договірних зобов’язань. За словами його адвоката, компанія не надала бізнесмену відповідну ділову інформацію, яку той просив.

Ілон Маск пояснив, що відкладає угоду на купівлю Twitter, доки компанія не доведе, що з-поміж 200 млн користувачів соцмережі спам-боти становлять не більш як 5%.

Тоді компанія Twitter подала позов проти Маска заявивши, що його стратегія виходу з угоди «є зразком лицемірства». Twitter прагне примусити бізнесмена виконувати зобов’язання за їхньою угодою через суд. Та Ілон Маск подав зустрічний позов, звинувативши Twitter у шахрайстві з даними, що, як йдеться у позові бізнесмена, має дозволити йому відмовитися від підписаної угоди.

Намагаючись відмовитися від угоди Маск навіть викликав гендиректора Twitter на «публічну дискусію» про ботів у соцмережі.