Індія навряд чи відновить експорт вакцин проти COVID-19 раніше, ніж у жовтні. До цього говорили про червень — Reuters
Влада Індії, найімовірніше, не відновить експорт вакцини проти коронавірусу до інших країн аж до жовтня 2021 року. Раніше влада планувала відновити експорт у червні.
Про це повідомили джерела агентства Reuters, яким було заборонено говорити з медіа на цю тему.
«Ми не повинні офіційно поставляти [вакцини] всім країнам, оскільки не зобовʼязані це робити. Це було внутрішньо обговорено, і деякі країни [ми] просили не очікувати на експортні зобовʼязання з огляду на поточну ситуацію в Індії», — розповів один зі співрозмовників.
Два інші джерела заявили, що точні терміни відновлення експорту можуть змінюватися залежно від того, як швидко Індія зможе контролювати другу хвилю випадків коронавірусу, яка вже перевантажила систему охорони здоров'я.
Затримки постачань в Україну
На території Індії розташований один із найбільших виробників вакцин у світі — Serum Institute. Глобальна ініціатива COVAX уклала угоду із заводом на поставку 1,1 мільярда доз вакцин AstraZeneca та Novavax.
Через нестачу вакцин Індія ще наприкінці березня тимчасово обмежила експорт препарату AstraZeneca. Крім того, влада країни дозволила використання російської вакцини «Спутник V»; її перша партія — 150 тисяч доз — прибула в країну 1 травня.
Вакцинація в Україні
Кампанія триває з 24 лютого. Крім Україна отримала 239 850 доз (ще 351 тисяча має надійти до 23 травня)Pfizer та Україна отримала 367 200 дозAstraZeneca з Південної Кореї, у нас роблять щеплення препаратами Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield — та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії, та китайським Україна отримала 1,2 мільйона дозCoronaVac. Український уряд також домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником, а не лише в межах COVAX.
Наразі перше з двох щеплень проти COVID-19 зробили 948 330 людям, завершили вакцинацію (отримали дві дози) 27 454 людини.
За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у травні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей — поки таких темпів не досягли.