Instagram заблокував сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі». Мінцифри звернулося до Meta (ДОПОВНЕНО)
Соціальна мережа Instagram без пояснень заблокувала сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі».
Про це нам розповіла речниця організації Мар'яна Хомерікі.
Так, зараз під час спроби перейти на сторінку з'являється повідомлення про те, що посилання, можливо, пошкоджене або сторінка видалена. Хомерікі каже, що акаунт заблокували приблизно о 8 годині ранку 9 серпня.
Водночас жодного пояснення про це Instagram їм не надавав: соцмережа лише зазначила, що можна подати скаргу, яку протягом 4 годин розглянуть. Проте речниця Асоціації зазначає, що жодної відповіді на цю скаргу вони не отримали. Відтак організація звернулася по допомогу до Мінцифри, Компанія, якій належить соцмережаMeta і ще раз до Instagram.
«Це була сторінка родин, вона не несла жодної загрози. Будемо сподіватися, що вони посприяють нам. А взагалі це дуже стара історія з блокуванням сторінок "Азову" в Instagram і Facebook. І я думаю, що це пов'язано», — стверджує Хомерікі.
Жінка пояснила, що коли вона працювала у пресслужбі полку «Азов», їхні акаунти в цих соцмережах постійно блокували. Каже, що цього разу в Асоціації не здивовані, але розчаровані, адже на сторінці немає нічого військового — лише відео та фото з акцій підтримки.
Хомерікі розповідає, що сторінка Асоціації існувала майже 2,5 місяця, але заблокували її вперше. Також існують сторінки у Facebook та Telegram, але там таких проблем немає.
Напередодні у сторінці в Instagram нічого забороненого не публікували, стверджує речниця. Так, 8 серпня там був пост про фейки щодо нібито «міжнародного трибуналу» над бійцями «Азову». У цьому дописі Асоціація закликала людей вірити лише офіційним джерелам інформації та пояснила, у чому полягає маніпулятивність заяв про цей «трибунал».
Реакція влади
Доповнено. Очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що міністерство вже звернулося з листом до Meta із запитом розблокувати сторінку. Також листи направили щодо голови Асоціації та 5 інших сторінок, пов’язаних з діяльністю «Азова» — зараз вони всі заблоковані.
«Чекаємо на оперативну реакцію команди Meta. Сподіваємося, скоро компанії вдасться комплексно змінити підходи до модерації контенту та розв'язати проблему масових блокувань українських користувачів. Світ має знати правду про війну в Україні», — пише Федоров.
Що із захисниками Маріуполя?
Після кількох місяців протистояння з росіянами у блокадному Маріуполі українські військові вийшли з території заводу «Азовсталь». Окупанти прорвалися на завод 4 травня.
Завдяки бійцям з «Азовсталі» Україна отримала критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил та одержання допомоги від партнерів. Вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на «Азовсталі» зберегти життя особового складу.
У Міноборони заявляли, що врятованих українських бійців обміняють на російських військовополонених. Секретар РНБО Олексій Данілов розповідав, що більшість захисників Маріуполя перебувають на непідконтрольній Україні території Донецької області.
А 29 липня російські пропагандисти заявили, що Збройні сили України нібито вдарили по колонії в селищі Оленівка Донецької області, де утримують українських полонених, зокрема бійців «Азову». За даними росіян, там загинули понад 50 українців. Ватажок невизнаної «ДНР» пушилін заявив, що обстріл міг статися через те, що полонені «почали давати свідчення».
В українській розвідці заявили, що вибухи в Оленівці здійснили найманці ПВК «Вагнера» (Ліга) нібито за особистою командою номінального власника Євгена Пригожина. За даними розвідки, організацію та здійснення вибуху не узгодили з керівництвом міноборони рф.
Уповноважений із прав людини Лубінець 30 липня заявляв, що українська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих військовослужбовців, яких утримували в Оленівській колонії. Йдеться про надсилання відповідного запиту щодо повернення тіл загиблих на підконтрольну українській владі територію, щоб родичі могли їх отримати.