Інженери навчилися виявляти людей в приміщенні завдяки випроміненню Wi-Fi
Інженери з Чиказького університету розробили метод, що дозволяє використовувати пристрої з підтримкою Wi—Fi, що знаходяться в приміщенні та розташований зовні приймач для відстеження присутності людей в приміщенні.
Метод складається з двох етапів: локалізації джерел сигналу і спостереження. Розробники створили додаток для смартфона, який записує потужність сигналу від кожного з Wi-Fi пристроїв в різних точках приміщення, водночас програма записує переміщення смартфона на основі даних акселерометра. Для збору необхідної кількості даних, достатньо походити приміщенням з увімкненим додатком. Після цього смартфон необхідно розмістити нерухомо біля приміщення або декількох приміщень. Оскільки тепер програмі відомі статичні положення передавачів усередині приміщень і приймача зовні, зі зміни потужності сигналів через відбиття від людини можна розрахувати дані про її рухи.
Розробники провели кілька експериментів для перевірки методу в 11 різних приміщеннях з використанням низки пристроїв різних типів, зокрема розумних колонок і камер, роутерів, смартфонів тощо. Випробування показали, що ефективність методу сильно залежить від кількості пристроїв Wi-Fi, що працюють в ролі випромінювачів. Наприклад, для чотирьох пристроїв кількість помилкових негативних спрацьовувань (коли пристрій не зміг виявити людину, яка насправді знаходилася в приміщенні) склала 0,19 відсотка, натомість кількість помилкових позитивних спрацьовувань склала 27,49 відсотка.
Ранше ми розповідали, що штучний інтелект навчився розпізнавати людей крізь стіни.