Технології

Штучний інтелект навчився розпізнавати людей крізь стіни

12 червня, 2018 20:11
Технології/Штучний інтелект навчився розпізнавати людей крізь стіни
Зберегти
Вигляд
Інженери з Массачусетського технологічного інституту створили портативний пристрій RF-Pose, що здатний стежити за людиною через стіни.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT)  створили портативний пристрій RF-Pose, що здатний стежити за людиною через стіни.

Про це повідомляє EurekAlert.

Учені відстежували рухи людей за допомогою радіолокатора та відеокамери. Вони фіксували ходьбу, бесіду між людьми, позу сидячи, стоячи та позу очікування, а також відкривання дверей.

Потім за допомоги комп’ютерної програми зображення перетворили в моделі людини у кожній зафіксованій ситуації. Ці моделі разом з радіосигналом вивчив штучний інтелект, і в такий спосіб він навчився розпізнавати зв’язок між показаннями радіолокатора і діями людини чи групи людей.

Модель рухів людини, що створена за допомоги RF-Pose Зображення з матеріалів дослідження MIT

У підсумку фахівці MIT створили алгоритм, який майже в реальному часі показує переміщення людей за стіною.

Система поки що здатна показувати лише двомірне зображення, але з часом її можна буде оптимізувати так, щоб вона змогла робити моніторинг в трьох вимірах.

У планах винахідників також навчити ШІ розпізнавати складніші рухи на зразок дрібної моторики кистей і пальців, оскільки зараз можливо лише спостереження за переміщенням кінцівок і тулуба.

Автори стверджують, що їхню систему можна застосовувати в самих різних сферах. Від спостережень за місцями масового скупчення людей до медичних установ і місць позбавлення волі.

Раніше ми розповідали про те, як штучний інтелект Uber визначатиме тверезість клієнтів, до приїзду таксі.

Пов`язані новини