Із Сектору Гази евакуювали понад сотню українців, яких пообіцяли вивезти звідти ще тиждень тому
Україна евакуювала із Сектору Гази 109 своїх громадян, а також 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії. Вони уже в Каїрі і незабаром полетять до Києва.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він зазначив, що Україна і Єгипет доклали «шалених зусиль» для створення безпечного коридору. Операцію переносили двічі через відсутність гарантій безпеки.
У МЗС також переконують, що Україна однією з перших провела успішну міжнародну гуманітарну операцію та вивезла з Сектору Гази громадян трьох країн.
«Ми не лише не залишаємо своїх у біді, але і допомагаємо партнерам. Я вдячний єгипетській стороні та всій українській дипломатичній команді за вдалу співпрацю», — каже Кулеба.
Водночас в «Укрзалізниці» повідомили, що допоможуть з евакуацією в Україні. Там уточнили, що понад сто українців та членів їхніх родин прилетять спеціальним рейсом з Каїра до Міжнародного аеропорту «Бориспіль».
Пасажирів цього рейсу доправлять двома потягами Kyiv Boryspil Express до Центрального залізничного вокзалу столиці. Також в УЗ переконують, що створять для них комфортні умови для відпочинку й очікування.
Надалі евакуйованих залізничним транспортом безплатно розвезуть додому по всій території України. Компенсують витрати з резервного фонду держбюджету.
Що передувало?
19 травня в МЗС повідомили, що хочуть не пізніше обіду 21 травня евакуювати 127 українців, які виявили бажання виїхати із Сектору Гази, але якщо не станеться форс-мажорів. Врешті-решт непередбачувані обставини все-таки затягнули процес.
21 травня у МЗС повідомили, що через відсутність гарантій безпеки евакуацію довелось відкласти. Тоді також сказали, що евакуюватися хочуть близько 140 українців. Врешті вивезли 109.
Що відбувається на Близькому Сході?
З 10 травня там розпочалось нове загострення конфлікту між Ізраїлем та Палестиною після кількох днів ескалації в Єрусалимі. Спершу ізраїльський суд ухвалив рішення виселити кілька мусульманських сімей зі східної частини міста, яку Палестина вважає столицею своєї частково визнаної держави.
А 10 травня, у День Єрусалима, відбулися сутички між ізраїльськими силами безпеки й мусульманами на Храмовій горі, зокрема поблизу мечеті Аль-Акса, яка відіграє важливу роль в ісламі. На цьому тлі палестинські воєнізовані угруповання почали обстріли із Сектору Гази.
Палестинська сторона повідомила щонайменше про 230 жертв обстрілів із початку загострення конфлікту, серед них 65 дітей, понад тисяча людей зазнали поранень. Ізраїль повідомляє про загибель щонайменше 12 людей зі свого боку, зокрема двох дітей.
20 травня сторони домовилися про припинення бойових дій у Секторі Гази.