За порушення закону про мову не буде кримінальної відповідальності — депутатка

За порушення закону про українську мову громадяни не нестимуть кримінальну відповідальність — цей пункт прибрали під час розгляду поправок.

Про це в ефірі програми Громадського заявила одна з ініціаторок законопроекту, депутатка від «Самопомочі» Ірина Подоляк.

«Кримінальна карність з цього закону прибрана. Так само там була норма про настання юридичної відповідальності — ну немає такої відповідальності як юридична, тому це теж було прибрано», — сказала депутатка.

Першою санкцією за порушення мовного закону буде попередження.

А якщо людина або компанія/установа впродовж року порушить закон у такий же спосіб, тоді вже вона отримає штраф (про штраф також буде зазначено в отриманому попередженні).

Подоляк зазначила, що норми почнуть діяти лише за три роки.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Перед голосуванням біля Ради люди влаштували акцію й вимагали ухвалення закону.

У першому читанні парламент ухвалив цей законопроект ще 4 жовтня 2018 року. Відтоді його доопрацював комітет з питань культури й духовності.

Законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова». Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.