Ізраїль передасть 5 тисяч доз вакцини від COVID-19 палестинцям. Країна вже зробила 3 млн щеплень, Палестина ㅡ жодного

Ізраїль погодився передати 5 тисяч доз вакцини від коронавірусу для палестинських медичних працівників, які працюють з хворими на COVID—19. Понад три мільйони людей в Ізраїлі вже зробили щеплення, водночас у Палестині вакцину ще ніхто не отримував.

Про це пише BBC.

Офіс міністра оборони Ізраїлю Бенні Ганца заявив, що вакцини передадуть медикам, які працюють «на передовій»з пацієнтами, що мають COVID-19.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я висловила занепокоєння з приводу нерівноцінного розподілу вакцин між Ізраїлем та палестинцями, які проживають на окупованому Західному березі річки Йордан та у Секторі Газу. Там наголошували, що Ізраїль відповідає за добробут палестинців у цих районах.

Однак Ізраїль, своєю чергою, наголошував на тому, що за тимчасовими мирними угодами, досягнутими в 1990-х роках, він не несе відповідальність за палестинців. До того ж там заявили, що не отримували ніяких запитів про надання вакцин.

Вакцинація в Ізраїлі

Водночас, як зазначає видання The Times of Israel, щеплення від коронавірусу вже зробили понад 3 мільйони людей з 9,3 мільйона населення Ізраїлю.

За даними міністерства охорони здоров'я країни, понад 3 мільйони людей, тобто 32,61% всього населення Ізраїлю, отримали першу дозу вакцини Pfizer-BioNTech, тоді як 1 728 625 людей, або ж 18,76%, отримали другу дозу.

Приблизно 92% людей у віковій категорії від 70 до 79 років вже отримали першу дозу вакцини, а 79,9% також отримали другу.

Люди старшої вікової категорії входять до груп ризику, які з більшою ймовірністю можуть мати ускладнення коронавірусної хвороби. Більшість країн світу ухвалила так звану спіральну модель вакцинації, коли спершу щеплення отримують найстарші вікові категорії, а після ㅡ молодші за них. Останніми у черзі на щеплення є молоді здорові люди.

Однак, схоже, в Ізраїлі настільки добре просувається кампанія з щеплення, що з суботи, 23 січня, там почали вакцинувати від коронавірусу людей віком 16-18 років за згоди батьків.

Ситуація на Близькому Сході

У жовтні минулого року Ізраїль та Бахрейн під час переговорів у Манамі підписали угоду про встановлення дипломатичних відносин. До того Ізраїль, Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати підписали угоду про нормалізацію відносин. Ізраїль пообіцяв припинити поширення свого суверенітету на поселення на Західному березі річки Йордан.

Крім того, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху висловлював готовність до переговорів з Палестиною в межах «мирного плану» президента США Дональда Трампа.

Арабські держави історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому. Прихильники ж створення Ізраїлю стверджують, що раніше на цих землях жили єврейські племена й існували єврейські держави.

У підсумку Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна, більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль.

Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом. Його називають арабо-ізраїльським конфліктом.