Ізраїль та Бахрейн під час переговорів у Манамі підписали угоду про встановлення дипломатичних відносин. Міністр закордонних справ Бахрейну Абдуллатіф бін Рашид аль-Заяні назвав це «історичним кроком».

Про це повідомляє ізраїльське видання Times of Israel.

Глава МЗС Бахрейну висловив сподівання на «плідне двостороннє співробітництво в усіх сферах» та мир в регіоні, включно з вирішенням конфлікту між Ізраїлем та Палестиною.

За його словами, «палестинське питання» треба вирішити шляхом прямих переговорів між двома сторонам, а рішення має задовольняти обидві сторони та розв'язати два питання, відповідно до принципів Арабської мирної ініціативи та міжнародного права.

Що передувало?

У середині вересня Ізраїль, Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати підписали угоду про нормалізацію відносин. Ізраїль пообіцяв припинити поширення свого суверенітету на поселення на Західному березі річки Йордан.

Крім того, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху висловлював готовність до переговорів з Палестиною в межах «мирного плану» президента США Дональда Трампа.

Ситуація на Близькому Сході

Арабські держави історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому. Прихильники ж створення Ізраїлю стверджують, що раніше на цих землях жили єврейські племена й існували єврейські держави.

У підсумку Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна, більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль.

Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом. Його називають арабо-ізраїльським конфліктом.

Поділитись: