Ізраїль зупинив переговори з ХАМАСом, назвавши вимоги бойовиків «маячнею»
Прем’єр—міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що подальші переговори з ХАМАСом про припинення вогню з метою звільнення ізраїльських заручників із Сектору Гази є безглуздими. Вимоги бойовиків Нетаньягу назвав «маячнею».
Про це глава уряду заявив під час пресконференції, цитує Reuters.
Переговори за посередництва Єгипту і Катару, мета яких — досягнути припинення вогню в Газі та звільнити понад 100 ізраїльських заручників, яких утримують на контрольованій ХАМАСом території, не принесли результатів.
Відповідаючи на запитання, чому ізраїльські перемовники покинули перемовини, Нетаньягу сказав, що «ми нічого не отримали, окрім безглуздих вимог від ХАМАСу».
Ці вимоги, за його словами, включають: припинення війни й надання ХАМАСу спокою, звільнення «тисяч убивць» з ізраїльських в'язниць і навіть вимоги залишити святе місце в Єрусалимі (відоме як Храмова гора).
Щодо можливого «одностороннього визнання» палестинської держави, Нетаньягу сказав, що це стане найбільшою нагородою для тероризму.
Посадовець заявив, що Ізраїль не піддасться «міжнародному диктату» щодо угоди про державність із палестинцями, якої, за його словами, можна досягнути лише шляхом прямих переговорів без попередніх умов.
«Ми не погодимося на менше, ніж повне припинення бойових дій, виведення ізраїльських військ з Гази, а також на звільнення палестинських в'язнів, які відбувають тривалі терміни ув'язнення в ізраїльських в'язницях», — заявив лідер угрупування ХАМАС.
Нетаньягу каже, що ці вимоги означатимуть поразку Ізраїлю. Очільник уряду додав: «Очевидно, що ми не погодимося на них».
Що передувало?
Бойовики ХАМАСу й інші угруповання з Сектору Гази захопили понад 240 заручників під час нападу 7 жовтня на південь Ізраїлю, який включав терористичні атаки на музичний фестиваль і сільськогосподарські громади. Тоді, за даними ізраїльської влади, внаслідок атаки загинули 1200 людей.
Кількість живих і мертвих заручників стала центральною темою для переговорів за посередництва США, Єгипту та Катару. Також доля заручників стала головною в ізраїльському публічному дискурсі. Сім’ї заручників та інші громадяни вимагали від уряду зробити більше для звільнення полонених, навіть якщо це перешкоджатиме військовій операції проти ХАМАСу.
Наразі сторони не можуть дійти згоди щодо припинення вогню. Ізраїль заявив, що готовий запропонувати лише тимчасове припинення вогню, тоді як ХАМАС вимагає повного завершення війни.
Автор: Іван Д'яконов