Ізраїльский удар по Дамаску, БМП від Греції та реакція світу на звірства в Ізюмі: головне за ніч 17 вересня
Німеччина та Греція нарешті домовилися про передання Україні БМП, у Сирії заявили про ізраїльську атаку на аеропорт в Дамаску, а в США та Європі відреагували на масові поховання в Ізюмі. Зібрали головні новини за ніч проти 17 вересня.
Бойові машини від Греції
Німеччина та Греція узгодили схему постачання бойових машин піхоти радянського зразка до України. Канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував цю військову допомогу ще наприкінці травня.
Так, Греція передасть Україні 40 одиниць БМП-1 — першої радянської серійної бойової броньованої гусеничної машини — а натомість отримає від ФРН 40 одиниць німецької БМП Marder.
Масові поховання в Ізюмі
У Сполучених Штатах, Європейському Союзі та низці країн Європи відреагували на масові поховання в Ізюмі на Харківщині, які знайшли після деокупації. Наприклад, держсекретар США Ентоні Блінкен написав, що знайдені поховання «розбивають серце і повинні активізувати підтримку хоробрим українцям, які прагнуть звільнити свою батьківщину».
У Харківській ОВА повідомили, що з-поміж тіл, які були ексгумовані на деокупованих землях Харківщини 16 вересня, абсолютна більшість — з ознаками насильницької смерті.
Крім того, президент Володимир Зеленський розповів, що російські окупанти стріляли по похованнях людей у Харківській області «просто для розваги».
Окупанти на Харківщині утримували іноземців
російсько-окупаційні сили у Харківській області утримували іноземців, зокрема 7 студентів зі Шрі-Ланки, які навчалися у Куп'янському медичному коледжі, повідомив президент Володимир Зеленський.
Наразі на Харківщині тривають слідчі дії у районах, які були звільнені від російської окупації. Зеленський повідомив, що там були найдені катівні, у яких знущалися з мирних жителів окупованих міст і селищ.
До Енергодара доправили необхідне для ЗАЕС
До Енергодара дісталася колона з 25 вантажівками із запчастинами та іншим необхідним вантажем для роботи Запорізької АЕС, яка досі перебуває під контролем російських окупантів.
У Білорусі знову продовжують військові навчання
Військові навчання на території Білорусі продовжили щонайменше до 24 вересня, про що свідчить графік проведення навчань на білоруських полігонах. Загальна кількість продовжень цих навчань склала 21 тиждень.
У моніторинговій групі «Беларускі Гаюн» зазначають, що білоруська армія стала більш підготовленою для оборонних операцій, але вона, як і раніше, не підготовлена до масштабного наступу через відсутність реального бойового досвіду.
США заперечили чутки щодо перемовин з рф
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк заперечила чутки про те, що Вашингтон нібито спонукає Київ до мирних переговорів з москвою. Вона назвала це «абсолютною брехнею» і наголосила, що лише українці можуть вирішувати «коли і як цей конфлікт має закінчитися і коли і як розпочинати переговори».
Бойові дії на півдні
На південному фронті російсько-окупаційні війська без успіху намагалися штурмувати. Своєю чергою ЗСУ завдали ударів по місцях розташування ворога з авіації та артилерії: знищили 33 окупантів та 13 одиниць техніки.
П'ять ракет по Дніпропетровщині
У Дніпропетровській обласній раді розповіли, що за добу 16 вересня росіяни атакували Дніпропетровщину п'ятьма ракетами «Іскандери-К», три з яких збила українська ППО. Внаслідок удару в області загинули двоє цивільних і ще троє отримали поранення.
А по Кривому Рогу за три дні російські війська випустили вже 13 ракет, зокрема використали й найдорожчі — «Кинджали», повідомив начальник військової адміністрації міста Олександр Вілкул.
У Сирії заявили, що Ізраїль атакував аеропорт у Дамаску
У Міноборони Сирії заявили, що Ізраїль завдав авіаудару по міжнародному аеропорту Дамаска та інших позиціях на південь від столиці. Згідно з заявою Сирії, ізраїльський удар убив п'ятьох солдатів і завдав матеріальних збитків.