У Білорусі знову продовжують військові навчання. Загальна кількість продовжень склала вже 21 тиждень — «Беларускі Гаюн»

Військові навчання на території Білорусі продовжили щонайменше до 24 вересня, про що свідчить графік проведення навчань на білоруських полігонах. Загальна кількість продовжень цих навчань склала 21 тиждень.

Про це повідомила моніторингова група «Беларускі Гаюн».

За даними групи, загалом продовження навчань на білоруських полігонах натепер виглядає так:

  • 227-й загальновійськовий полігон «Борисівський» (Борисівський район) — до 24 вересня;
  • Полігон «Гозький» 6 ОМБр. (Гродненський район) — до 23 вересня;
  • Полігон «Брестський» 38 ОДШБр. (Брестський район) — до 24 вересня;
  • Полігон «Осиповичський» 51 АБр. (Осиповичський район) — до 23 вересня;
  • 212-й авіаційний полігон «Німан» (Новогрудський район) — до 23 вересня;
  • 230-й загальновійськовий полігон «Обуз-Ліснівський» (Барановичський район) — до 23 вересня;
  • 174-й навчальний полігон ВПС та військ ППО «Доманово» (Івацевичський район) — до 23 вересня;
  • Полігон «Лепельський» 19 ОМБр. (Лепельський район) — до 24 вересня.

У моніторинговій групі відзначають, що білоруська армія стала більш підготовленою для оборонних операцій, але вона, як і раніше, не підготовлена ​​до масштабного наступу через відсутність реального бойового досвіду.

Участь Білорусі у війні

Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України. Генштаб ЗСУ повідомляв, що в Білорусі лікуються російські окупанти, які отримали опромінення на Чорнобильській АЕС. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко активно підтримує політику путіна.

У середині червня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповідав, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити в чотирьох областях готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі.

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що українські військові поки не фіксують формування якогось наступального російського угруповання на території Білорусі, але уважно стежать за ситуацією. Водночас розвідка попереджала про підготовку диверсійно-розвідувальних груп.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) казали, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, продовжить надавати росії доступ до білоруського повітряного простору. Проте аналітики вважають імовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні низькою, оскільки це може вплинути на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка.