Кадрові зміни в Україні та підготовка росіян до контрнаступу ЗСУ на півдні: головне за ніч 26 липня
У силовому блоці України ухвалили кадрові зміни, на південному фронті російські окупанти готуються до контрнаступу ЗСУ, а деякі області знову постраждали від обстрілів. Зібрали головні новини за ніч проти 26 липня.
Кадрові зміни
Чинний глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов тепер керуватиме ще й комітетом з питань розвідки при президентові. А Григорія Галагана президент звільнив з посади командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ і натомість призначив першим заступником керівника Центру спеціальних операцій «А» СБУ «з метою оновлення Служби безпеки».
Про ухвалені протягом 25 липня кадрові зміни у силовому блоці Володимир Зеленський розповів під час традиційного вечірнього відеозвернення. Детальніше про це читайте тут.
Обстріли українських міст і сіл
Окупанти знову здійснили нічний обстріл одного з районів Харкова. За словами мера Ігоря Терехова, боєприпас влучив поруч з будівлею, яка не має стосунку до воєнної інфраструктури. Інформації про поранених чи загиблих наразі немає.
Крім того, Одещину зранку ворог атакував ракетами із застосуванням літаків стратегічної авіації. Речник Одеської ОВА Сергій Братчук пообіцяв повідомити подробиці згодом.
А в Миколаєві під ранок також пролунали потужні вибухи. Мер Олександр Сєнкевич закликав місцевих залишатися в укриттях.
Удари по місцях розгортання окупантів на півдні
Командування розповіло, що українські військові 25 липня завдали 7 ударів по місцях дислокації та розгортання російських підрозділів на Херсонщині. Водночас окупанти пробували наступали, але відступили із втратами.
За добу ворог втратив пункт управління, склад, 48 солдатів і 12 одиниць техніки. Окупанти намагаються підтягувати на південь резерви живої сили та техніки з кримського напряму.
Підготовка росіян до контрнаступу ЗСУ
російські війська намагаються зміцнити свої позиції в Запорізькій та Херсонській областях, щоб підготуватися до контрнаступу Збройних сил України, заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).
Аналітики відзначили зокрема те, що росіяни риють окопи, ховають військову техніку в житлових кварталах, частково відновили роботу бетонного заводу для зміцнення рубежів, а також перекидають танки та бронетранспортери в напрямку Херсонщини.
«Газпром» підвищив тиск на кордоні з Україною
російська компанія «Газпром» без попередження підвищила тиск на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» на ділянці держкордону рф та України. Несвоєчасне інформування про такі зміни потенційно небезпечне для роботи української газотранспортної системи (ГТС).
Спроба ремонту моста до Херсона
У тимчасово окупованому Херсоні російські окупанти змушують комунальників латати Антонівський міст, який пошкоджений ударами українських військ. Дорожники це робити відмовилися, повідомила Херсонська ОВА.
Кредити для українського бізнесу від Німеччини
Німецький державний банк розвитку KfW надасть Україні 7,4 млн євро для пільгового кредитування малих та середніх підприємств. Уряд України залучить кредит на 30 років з 10-річним пільговим періодом.
Ці гроші будуть спрямовані Фондом розвитку підприємництва через банки-партнери на фінансування малих та середніх підприємств у національній валюті. Це дозволить їм здійснювати інвестиції в енергоефективні заходи в умовах воєнного стану.
США про зернову угоду і удар по Одесі
Сполучені Штати працюватимуть з партнерами, щоб добитися від рф виконання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна після російського удару по одеському порту.
Як зазначили в Держдепі США, москва такими ударами продовжує навмисно перешкоджати доставці вкрай необхідного продовольства до багатьох найбідніших країн світу, проте США «надалі очікують, що Чорноморська угода буде імплементована».
У Польщі рекомендували вживати форму «в Україні»
Рада польської мови, що діє при Академії наук Польщі, порекомендувала полякам вживати словосполучення «в Україні» на противагу традиційному «на Україні», особливо в публічній сфері. Попри це, обидві форми залишаються правильними.
«Беручи до уваги особливу ситуацію та особливі почуття наших українських друзів, які часто сприймають вислови "на Україні" як ставлення до своєї країни як до несуверенної, Рада польської мови заохочує широке використання синтаксису "в Україні"», — йдеться в повідомленні.