Канада дозволила ремонтувати на своєму заводі турбіни «Північного потоку» протягом двох років — канадська газета
Дозвіл уряду Канади ремонтувати на своїй території турбіни російського газопроводу «Північний потік» охоплює дворічний період та дозволяє імпортувати та реекспортувати до шести одиниць обладнання.
Про це повідомляє канадська газета The Globe and Mail із посиланням на свої джерела в уряді.
Таким чином рішення поширюється не тільки на одну турбіну, про яку нині говорять, а й на інші.
Ще п'ять турбін можуть бути відправлені до Siemens Canada протягом наступних двох років для регулярного технічного обслуговування.
«Siemens Canada відправить турбінне обладнання до Німеччини, уряд якої потім передасть його росії. Непрямий маршрут повернення може дозволити Канаді заявити, що вона не порушила своїх санкцій», — пише The Globe and Mail.
Водночас один із чиновників підкреслив газеті, що домовленість із Siemens дозволяє уряду Канади відкликати дозвіл на зняття санкцій у будь-який час.
Про що йдеться?
14 червня «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Та нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек запевняв, що першим виступатиме за посилення санкцій проти рф, але вони не мають шкодити Німеччині більше, ніж росії та путіну. За його словами, передання турбіни позбавило б кремль приводу тримати трубопровід закритим.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її.