Канада: рішення щодо газової турбіни для «Північного потоку» ще не ухвалене
Міністр природніх ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що рішення щодо передавання Німеччині турбіни, яка необхідна для обслуговування газопроводу «Північний потік—1», поки не ухвалили.
Про це пише CBC.
Напередодні ЗМІ писали, що німецький уряд отримав позитивний сигнал від Канади щодо постачання до Німеччини турбіни. Але Енн Адейр — представниця компанії Siemens Energy Canada, що побудувала цю турбіну, — зазначила, що вперше про це чує, а сама компанія продовжує дотримуватися санкцій.
Адейр також сказала, що простої доставки турбіни до Німеччини (а не до «Газпрому») буде замало, щоб обійти санкції. За її словами, Siemens сподівається, що це питання буде вирішено через офіційне звільнення від санкцій, «виправдане гуманітарними міркуваннями та енергетичними потребами Німеччини».
Міністр природних ресурсів країни Джонатан Вілкінсон додав: «Це непросто, і ми не ухвалили рішення, але ми, звичайно, розмовляємо з нашими друзями, Україною та Німеччиною».
Що передувало?
14 червня «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік» приблизно на 40% — через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. У рф заявили, що німецька група Siemens нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Цю турбіну відправили на ремонт до Монреаля, але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, про які уряд Канади оголосив минулого місяця. Німеччина, що вже стикнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що турбіну для «Північного потоку-1» потрібно повернути до початку ремонтних робіт 11 липня. Її випуск позбавив би кремля приводу тримати трубопровід закритим.
«Я буду першим, хто боротиметься за подальший сильний пакет санкцій ЄС [проти рф], але сильні санкції означають, що це має завдати більшої шкоди росії та путіну, ніж нашій економіці», — сказав Хабек.
Україна виступає проти передавання Канадою турбін. Конгрес українців Канади навіть звернувся до прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та членів його уряду з офіційним листом, у якому наголосив, що доля турбіни є «випробуванням рішучості уряду Канади зберігати санкції та продовжувати ізолювати росію».