Канада готова передати до Німеччини газову турбіну для «Північного потоку» — ЗМІ
Німецький уряд отримав позитивний сигнал від Канади щодо постачання до Німеччини турбіни, яка «необхідна для обслуговування» газопроводу «Північний потік—1».
Про це пишуть Reuters та канадське видання The Globe and Mail.
Поінформоване джерело повідомило Reuters, що «рішення про повернення турбіни вже ухвалене».
«Турбіну спочатку відправлять до Німеччини, яка потім доставить її "Газпрому", щоб Канада не порушила жодних санкцій», — йдеться у матеріалі.
Україна ж виступила проти передання Канадою турбін російській державній газовій компанії «Газпром» для постачання природного газу до Німеччини, оскільки це суперечить санкціям проти росії.
З чого все почалося?
«Газпром» заявив 14 червня, що скоротить постачання трубопроводом приблизно на 40% через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens.
У російській компанії розповіли, що німецька група Siemens нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
А 15 червня пресслужба «Газпрому» 15 червня повідомила, що компанія ще більше скоротить об’єм транспортування російського газу — до 60% від запланованого обсягу.
Прохання Німеччини
Віцеканцлер Німеччини, міністр економіки Роберт Габек звернувся до канадського уряду з проханням розв'язати питання щодо постачання турбін, через що, за заявами росії, не працює на повну потужність «Північний потік-1».
Це обладнання потрапило під санкції проти рф та має критичне значення для газових потоків до Європи. Про це пише Bloomberg.
«Я буду першим, хто боротиметься за сильніший санкційний пакет ЄС, але сильні санкції означають, що вони повинні шкодити росії й путіну більше, ніж нашій економіці. Тому прошу зрозуміти, що нам потрібно позбавити путіна виправдання щодо турбіни», — сказав Габек.
Він додав, що просить доставити турбіни не до росії, а до Німеччини. Віцеканцлер нагадав, що через скорочення постачань його країна не зможе вчасно заповнити газові сховища до початку опалювального сезону.
Реакція України
Як пише Reuters, у Міненергетики України заявили, що санкції проти росії забороняють передавати будь-яке обладнання, пов'язане з газом.
«Якщо, крий Боже, це рішення буде схвалено [йдеться про постачання турбін], ми, безперечно, звернемося до наших європейських колег із проханням переглянути їхній підхід. Бо якщо країни не виконуватимуть узгоджених ними рішень про санкції, про яку солідарність можна говорити», — сказало джерело агентству.
Що передувало?
Міністр енергетики України Герман Галущенко 1 липня провів онлайн-зустріч з федеральним міністром природних ресурсів Канади Джонатаном Вілкінсоном. Там Галущенко заявив, що скорочення транзиту російського газу в Європу має виключно політичні причини.
«Це стосується зокрема заяв "Газпрому" про нібито скорочення транзиту газу до ЄС через затримки з поверненням російській стороні турбіни Siemens, яка використовувалась у "Північному потоці-1" і яка наразі перебуває на технічному обслуговуванні в Канаді», — сказав український міністр.
Він додав, що зазначена турбіна — тільки одна з семи, які забезпечують роботу відповідної компресорної станції газопроводу, тому є технічні можливості виконувати навантаження і без неї.
- Поділитися: