Канада розширить санкції проти росії та Білорусі — прем'єр-міністр

Прем'єр—міністр Канади Джастін Трюдо 27 червня оголосив про додаткові санкції проти росії та Білорусі. Зокрема, обмеження будуть щодо 6 фізичних та 46 юридичних осіб, які пов’язані з оборонним сектором рф.

Про це повідомив 27 червня офіс прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо

Там зазначили, що санкції запровадять і проти 15 українців, які підтримують війну росії проти України. Також обмеження застосують щодо 13 білоруських чиновників і військових, а також двох компаній у Білорусі.

Трюдо ще оголосив про намір Канади ввести санкції проти російських пропагандистів, які підтримуються кремлем. Так планують протидіяти дезінформації від рф, яку вона використала задля виправдання війни проти України.

Крім того, Канада здійснить низку заходів щодо заборони експорту деяких передових технологій, які можуть покращити оборонні можливості рф. Йдеться про квантові комп’ютери, програмне забезпечення тощо.

Також Канада заборонила експорт передових технологій і товарів до Білорусі, які можуть бути використані у виробництві зброї. За словами Трюдо, його країна заборонить імпорт «певних золотих товарів» з росії.

Санкції проти рф

Нагадаємо, що ЄССША та Канада у відповідь на повномасштабну збройну агресію рф проти України ввели санкції проти російських компаній і окремих осіб, наближених до кремля. Так, 26 лютого 2022 року під санкції США потрапив міністр оборони росії сергій шойгу.

У шостому пакеті санкцій ЄС запровадив обмеження проти представників силового і військового апарату (пов’язаних зокрема з різаниною в Бучі), підприємств промислового та технологічного сектору, пов'язаних із російською агресією, олігархів, суб'єктів російської пропаганди та членів їхніх сімей.

Крім персональних обмежень, новий пакет передбачає часткове ембарго на російську нафту і від'єднання від системи SWIFT одного білоруського та трьох російських банків.

Польща пропонує у наступному пакеті ввести обмеження на російський газ. Проте низка країн ЄС вважає, що газового ембарго у сьомому пакеті не буде, оскільки це питання ще складніше, ніж заборона нафти.