У ЄС почнуть обговорювати наступні санкції проти росії, але навряд там буде заборона на імпорт газу

Низка лідерів ЄС заявила, що в межах наступного пакета санкцій Європейського Союзу проти росії не будуть обговорювати газове ембарго.

Про це заявив канцлер Австрії Карл Негаммер, якого цитує Reuters.

«Газ не може бути частиною наступних санкцій. російську нафту набагато легше компенсувати, а газ — це зовсім інше», — сказав він.

За підсумками першого дня саміту Європейської Ради, який триває 30-31 травня в Брюсселі, посадовці та дипломати заявили, що припинити імпорт російського газу буде складніше.

Як пише Bloomberg, прем’єр-міністр Бельгії Олександр Де Кру заявив, що варто зробити «паузу» в запровадженні нових санкцій, оскільки переговори щодо російського газу будуть складнішими. Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас зазначила, що ЄС має почати обговорювати сьомий пакет санкцій, однак ембарго на російський газ навряд чи там буде.

«Усі наступні кроки щодо посилення санкцій будуть важчими. До тепер вони вражали лише росію, але зараз вони також мають негативний ефект для європейців. Саме тому зараз набагато важче вирішувати ці речі політично. Газ мав би бути у сьомому пакеті, але я маю бути реалістичною. Не думаю, що газ буде там присутній», — сказала Каллас.

Менше з тим, інші лідери — зокрема прем'єр-міністр Латвії Крісьяніс Каріньш, — закликали ЄС наважитись на повне енергетичне ембарго.

Санкції ЄС

У ЄС оголосили про шостий пакет санкцій проти росії щодо військового керівництва рф, причетного до вбивств у Бучі, а також поетапної відмови від російської нафти, ще 4 травня. Але для того, щоб він запрацював, його має затвердити Рада ЄС.

Ухвалити рішення не могли понад місяць, зокрема, через Угорщину, яка заявляла, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що хоче п'ятирічну відстрочку для своєї країни, стверджуючи, що в ЄС не врахували, що Угорщина не має виходу до моря й отримує нафту винятково трубопроводами, що ускладнює заміну російської нафти.

Президент Володимир Зеленський під час звернення до Європейської ради 30 травня наголосив, що з часу ухвалення п'ятого пакета санкції ЄС проти рф минуло вже 52 дні, та дорікнув європейським країнам, які досі не погодили новий пакет.

На початку доби 31 травня у ЄС повідомили, що таки погодили часткове нафтове ембарго для рф та відключення «Сбербанку» від SWIFT. Заборона охоплює понад 2/3 імпорту нафти з росії.

Автор: Денис Булавін