Канада також ввела нові санкції проти росії через спробу анексувати українські території

Канади слідом за Великою Британією та США запровадила нові санкції проти російських олігархів та ставлених росією «високопосадовців» на окупованих територіях України. Такі рішення ухвалили у зв'язку зі спробою анексії українських земель.

Про це йдеться у повідомленні канадського уряду.

Так, під санкції Канади потрапили 43 російські олігархи, фінансова еліта та члени їхніх родин, а також окупаційний «керівний орган Херсона» і 35 ставлених росією «високопосадовців» у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях.

«Ці особи та організації є співучасниками відчайдушної спроби президента путіна підірвати принципи державного суверенітету та поділяють відповідальність за безглузде кровопролиття, яке триває по всій Україні», — йдеться у заяві.

Також Канада розширює санкції щодо заборони певних торговельних операцій (зокрема експорт та інвестиції): окрім Донеччини та Луганщини, ці обмеження тепер стосуватимуться окупованих районів Херсонської та Запорізької областей.

У Канаді наголосили, що плани путіна анексувати українську територію не мають легітимності, і цей фіктивний процес не змінить позицію Канади: «Кордони не зміняться. Територія України залишиться Україною».

На тлі останніх заяв рф про анексію українських територій Сполучені Штати ввели нові санкції проти сотень росіян та організацій, зокрема, членів Держдуми та Ради Федерації, а також родичів високопосадовців. А Велика Британія внесла до санкційного списку голову Центробанку рф та обмежила експорт з рф.

Що передувало?

Президент росії володимир путін 30 вересня підписав «договори» про анексію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

У Раді Європейського Союзу та Єврокомісії засудили російську анексію чотирьох областей України та запевнили, що ніколи не визнають ці території частиною рф, і що такі заяви рф не матимуть жодної юридичної сили.

Перед цим у тимчасово захоплених частинах чотирьох областей з 23 до 27 вересня під контролем російських військових проходили псевдореферендуми про приєднання до складу росії. Окупанти заявили, нібито більшість мешканців цих регіонів «проголосували» за приєднання до рф.