Канада видворила китайського дипломата. Трюдо заявив, що його не залякати помстою
Канада вислала китайського дипломата за звинуваченням в «іноземному втручанні», а Пекін у відповідь на це видворив канадського дипломата й заявив, що «залишає за собою право на подальшу відповідь». Прем'єр—міністр Канади Джастін Трюдо відповів, що Оттаву не вдасться залякати помстою.
Про це повідомляє Reuters.
Канада оголосила персоною нон ґрата китайського дипломата Чжао Вея 8 травня після того, як розвідка звинуватила його у спробі вплинути на канадського законодавця, що критикує поводження Китаю з мусульманською меншиною уйгурів.
«Ми не терпітимемо жодної форми іноземного втручання», — заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.
Після цього Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що у відповідь на «нерозумні дії» Канади Пекін оголошує персоною нон ґрата дипломата генконсульства Канади в Шанхаї Дженніфер Лінн Лалонд. Вона має покинути Китай за кілька днів.
Також у китайському МЗС додали, що КНР «залишає за собою право на подальшу відповідь».
Тоді прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його країну не вдасться залякати заходами у відповідь з боку Китаю.
«Ми розуміємо, що є помста, але не будемо боятися. Ми продовжуватимемо робити все необхідне, щоб захистити канадців від іноземного втручання», — наголосив Трюдо.
Чим може закінчитися така дипломатична напруженість?
Reuters зазначає, що існує побоювання щодо економічних наслідків таких дій для Канади. Минулого року Пекін зняв трирічну заборону на імпорт ріпаку, найбільшої канадської культури. Китай також є великим імпортером канадського калію та пшениці.
Колишній посол Канади в Китаї Гай Сен-Жак сказав, що Пекін «ухвалив дуже виважену відповідь», оскільки міг відповісти видворенням більш високопоставленого чиновника або кількох посадовців.
Експосол не очікує, що Китай вдасться до економічних санкцій, оскільки Пекін намагається запевнити іноземні компанії, що вони можуть працювати в КНР після скасування потужних обмежень щодо COVID-19.
За словами Сен-Жака, Пекін проводить «наступ чарівності», щоб переконати іноземні підприємства повернутися в Китай для інвестицій. Тому запровадження санкцій проти Канади на цьому етапі було б «дуже поганим сигналом» для іноземних компаній, зазначив він.