В МЗС України оцінили, чи може Китай допомогти завершити війну

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник
Заступник міністра закордонних справ України Андрій МельникМЗС України

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник не виключає, що Китай може допомогти в закінченні російсько—української війни.

Про це він сказав в інтерв'ю німецькій газеті WAZ.

Так, у Мельника запитали, чи зможе Китай допомогти досягнути миру або навіть переконати росію піти з території України. На це посадовець відповів, що не вважає такий сценарій нереальним.

«Китайці, звісно, переслідують свої інтереси. Але я вірю, що справедливе, мирне рішення і припинення бойових дій більш корисні Пекіну, ніж цей масштабний, нескінченний землетрус для всього світового порядку», — сказав заступник глави МЗС.

За словами Мельника, телефонна розмова Володимира Зеленського та лідера Китаю Сі Цзіньпіна стала великим кроком уперед у зміцненні зв'язків між країнами та припиненні російської агресії.

«Звичайно, китайський погляд на це може відрізнятись від нашого. Для Києва виведення всіх російських військ із окупованих територій є неодмінною умовою», — уточнив Мельник.

Розмова двох лідерів

26 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше з початку повномасштабного вторгнення поговорив телефоном із Зеленським. Розмову ініціювала українська сторона. Їй передували неодноразові заклики України про особисту розмову глав країн. А також — скандал з китайським послом, який поставив під сумнів суверенітет країн колишнього СРСР і приналежність Криму Україні.

Зеленський у розмові наголосив, що Україна має відновити суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з нині окупованим Кримом. Більше про те, що сказали лідери України та Китаю під час діалогу, читайте тут.

За результатами розмови Зеленський призначив нового посла України в Китаї. Ним став колишній міністр із питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін. А ось Китай призначив нового представника в Україні та «суміжних державах». Ним став Лі Хуей — спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії та колишній посол країни в росії.