Керівництво АРМА запідозрили у привласненні понад 400 тисяч доларів. Воно заперечує

Державне бюро розслідувань запідозрило керівництво Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) у привласненні державних 400 тисяч доларів. В АРМА заперечують.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Там зазначили, що повідомили про підозру як керівництву АРМА, так і двом адвокатам.

За версією слідства, протягом серпня-грудня 2020 року тимчасовий виконувач обов’язки голови АРМА, його заступник, начальник управління цієї установи у змові з адвокатами та фізичною особою заволоділи коштами, які були передані в управління АРМА.

У ДБР вважають, що вказані люди на підставі підроблених судових рішень безпідставно перераховували кошти на банківський рахунок фізичної особи, яка не мала до грошей жодного стосунку. Потім ці гроші розподілялись між учасниками групи.

Шістьом людям повідомлено про підозру в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою, в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 191 КК України).

Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Підготовлені клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідство триває. ДБР підготувало також клопотання про відсторонення керівництва АРМА від посад.

ДБР також перевіряє причетність вказаних осіб до кримінального правопорушення, пов’язаного з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Позиція АРМА

Заступник голови АРМА Володимир Павленко, якому також повідомили про підозру, назвав звинувачення безпідставними. Каже, що керівництво заяв про звільнення не писатиме.

«Я співчуваю слідчому, якому доводиться писати цю нісенітницю про невстановлених осіб у невстановленому місці у невстановлений час та у невстановлений спосіб. Можливо, я співчуваю навіть заступнику генерального прокурора, який підписує підозру, мабуть, о 5 ранку, навіть не допитавши нас як свідків», — написав Павленко.

Каже, що на керівництво АРМА тиснуть і йому доводиться з цим боротися.

«Ми продовжуватимемо і надалі робити свою роботу, як і раніше, хіба ще з більшою наснагою. Дякую за визнання! Дякую, що робите нас сильнішими!» — зазначає заступник голови АРМА.

Чим займається АРМА?

Це центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, що формує та реалізовує державну політику у сфері виявлення й розшуку активів, на які може бути накладений арешт у кримінальному провадженні. Створили його в листопаді 2015 року.

Агентство, зокрема, здійснює аналіз статистичних даних, результатів досліджень та іншої інформації про виявлення, розшук та управління активами. Також формує та веде Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальній справі.