В АРМА заявили, що під час обшуків правоохоронці вилучили документи, без яких не зможуть працювати
Представники Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), заявляють, що правоохоронці вилучили у них документи, які не стосуються кримінальної справи, у межах якої 1 квітня у них проводили обшуки. Кажуть, це вплине на їхню роботу.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби АРМА.
Так, 1 квітня Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань прийшли з обшуками до центрального апарату агентства та кількох керівників АРМА.
Як зазначав адвокат Масі Найєм, вони проводили обшуки вдома у тимчасового виконувача обов'язків голови АРМА Віталія Сигидина, заступника голови АРМА Володимира Павленка, а також у начальника управління менеджменту активів агентства Вахтанга Бочорішвілі та в чоловіка на ім’я Ігор Король.
За словами представників нацагентства, правоохоронці вилучили низку документів, зокрема оригінали договорів управління стратегічними активами. В АРМА зазначають, що без цих оригіналів неможливо буде виконувати робочі завдання.
«Ці документи жодним чином не стосуються до кримінальної справи, в межах якої проводилися зазначені слідчі дії, мета їх вилучення невідома та незрозуміла», ㅡ кажуть в АРМА.
Водночас у ДБР зазначають, що нададуть оцінку вилученим документам під час подальшого розслідування.
Чому проводили обшуки?
Справа стосується зникнення так званого «общака» на 400 тисяч доларів, який перебував в управлінні нацагентства. У травні 2020 року Нацполіція вилучила 400 тисяч доларів під час розслідування справи щодо «злодія в законі» Андрія Недзельського («Андрій Львівський» або «Нєдєля») про вбивство його бізнес-партнера.
Оскільки поліція вважає знайдені гроші частиною матеріалів справи, їх арештували та віддали в АРМА ㅡ агентство, яке, серед іншого, формує та веде Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальній справі. Тобто управляє майном, яке арештували на час розслідування.
Водночас, як виявили ЗМІ, ці кошти вивели з-під арешту за підробленим документами підставних осіб. Офіційні власники арештованих коштів протягом пів року намагалися повернути їх. Врешті у грудні 2020-го до АРМА звернувся такий собі Ігор Король, 24-річний уродженець Угорщини з реєстрацією в Києві.
Король раніше не зазначався власником активів, однак він послався на рішення Печерського райсуду Києва, який нібито скасував арешту та визначив його власником коштів, пише «УП».
Агентство перерахувало йому кошти, а згодом виявилося, що рішення суду ㅡ несправжнє. Тепер офіційні власники коштів висувають претензії до АРМА, а в агентстві кажуть, що не зобов'язані перевіряти рішення суду. Там наполягають, що не ухвалювали незаконних рішень, а діяли «винятково в межах наявних повноважень».
Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за:
- ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб);
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків);
- ч. 3 ст. 368 (одержання хабаря) КК України.
Санкції цих статей передбачають до 12 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років та з конфіскацією майна.
- Поділитися: