Керівники низки російських оборонно-промислових підприємств досі не під санкціями — НАЗК
Керівники низки російських оборонно—промислових підприємств, зброя яких вбиває українців, досі не перебувають під санкціями.
Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.
Так, виробництвом крилатих ракет «Калібр» займається проєктно-конструкторське бюро «Новатор», генеральним директором якого є фарід абдрахманов. За даними НАЗК, жодна з країн-партнерів ще не наклала санкції на нього.
Важку вогнеметну систему залпового вогню «Солнцепек» та танки Т-90 і Т-14 створює «Уралвагонзаводу». Також цей завод займається модернізацією танків і виготовляє нові моделі танків «Армата» і «Прорив». В агентстві кажуть, що це підприємтсво можна вважати єдиним виробником танків у росії. І хоча після повномасштабного російського вторгнення завод втратив доступ до деяких товарів та технологій, генеральний директор концерну олександр потапов досі не під санкціями, наголошує НАЗК.
За інформацією агентства, не потрапив під обмеження Заходу і генеральний директор «Конструкторського бюро машинобудування» сергій пітіков. Ця організація створює ракетний комплекс «Іскандер».
А ось «Точку У» виробляє «Воткінський завод», очільник якого ігор чурбанов теж ще не під санкціями, розповідає НАЗК. Така ж ситуація, стверджує агентство, з директором Арсеніївської авіаційної компанії «Прогрес» ім. Н.І. Сазикіна денисом пальцевим, яка виробляє ударний вертоліт Ка-52 «Алігатор».
Крім того, досі не перебуває під санкціями член ради директорів компанії «Сухой» сергій коротков, кажуть у НАЗК. Ця фірма має контрольний пакет акцій Новосибірського авіаційного заводу ім. В.П.Чкалова, який виробляє бомбардувальники Су-34.
Санкції проти рф
ЄС, США, Канада та ще низка країн у відповідь на повномасштабну збройну агресію рф проти України ввели санкції проти російських компаній і окремих осіб, наближених до кремля. Наприклад, 26 лютого 2022 року під санкції США потрапив міністр оборони росії сергій шойгу.
ЄС запровадив часткове ембарго на російську нафту, а від SWIFT від'єднали декілька російських банків. А ще з росії почав масово виходити закордонний бізнес. Наприкінці травня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповідав, що вже 1 439 іноземних компаній або повністю вийшли, або припинили діяльність у росії, хоча юридично там ще залишаються.
Проте це лише частина обмежень, які запровадили щодо росії. У глави рф володимира путіна у травні визнали, що санкції, накладені через повномасштабне вторгнення в Україну, торкнулися понад 86% російських компаній.