У росії визнають, що санкції торкнулися понад 86% їхніх компаній

У глави рф володимира путіна визнають, що санкції, накладені через повномасштабне вторгнення в Україну, торкнулися понад 86% російських компаній.

Про це повідомили в апараті уповноваженого при президентові рф із захисту прав підприємців, пише пропагандистський «Интерфакс».

«86,8% опитаних підприємців торкнулися санкції, 77,4%, за їхніми словами, до санкцій адаптувалися або сподіваються це зробити, а ось 11,7% цього зробити не зуміли і зупиняють бізнес — повністю або частково», — йдеться у повідомленні.

Там кажуть, що в опитуванні брали участь керівники та власники понад 6 тисяч компаній із 85 регіонів рф.

Йдеться про те, що переважна більшість опитаних (67,1%) зазнає результатів економічного спаду. 24,9% підприємців охарактеризували свій стан як «серйозний спад», а ще 7,1% — як кризу. Ще 5,7% заявили, що закрили свій бізнес чи мають намір зробити це найближчим часом. І лише 10,4% опитаних відповіли, що їхній бізнес, як і раніше, стабільний.

«Криза з нами, і вона розвивається. Моніторинг однозначно показує, що більша частина бізнесу сприймає поточну реакцію уряду на зміни як недостатню. Подолати проблеми можна лише шляхом кардинальних реформ, зміною самої моделі розвитку», — визнає уповноважений путіна із захисту прав підприємців борис тітов.

Продовження санкційного тиску

31 травня в ЄС погодили шостий пакет санкцій проти рф, який передбачатиме часткове нафтове ембарго для росії та відключення найбільшого банку рф «Сбербанку» від SWIFT. Заборона охоплює понад 2/3 імпорту нафти з росії.

Ухвалити це рішення не могли понад місяць, зокрема через Угорщину, яка заявляла, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. Врешті ЄС довелось іти на поступки й не обмежувати в новому пакеті санкцій постачання російської нафти трубопроводом, яким користується зокрема Угорщина.