Кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до 7. Доля ще 9 людей досі невідома

Міністерство закордонних справ України вже має підтвердження щодо загибелі в Ізраїлі 7 українців унаслідок бойових дій у цій країні.

Про це зранку 12 жовтня повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Консули встановили особисті дані загиблих, підтримують зв'язок із родичами та вживають заходів задля репатріації тіл.

Ще 9 громадян України отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Окрім того, 9 українців наразі вважаються зниклими безвісти. Українське посольство взаємодіє із ізраїльськими службами безпеки задля пошуку зниклих.

Понад тисячу українських громадян звернулися за допомогою у виїзді з території Ізраїлю через скасовані авіарейси. Дипломати готують на суботу, 14 жовтня, перший евакуаційний рейс до Румунії. МЗС працює над організацією додаткових евакуаційних рейсів. Деталі надішлють громадянам, які надали свої дані в українське посольство в Тель-Авіві.

Близько 200 українців заявили про бажання евакуюватися із Сектора Гази. Але через відсутність безпеки виїзд наразі неможливий. Україна докладає активних зусиль, аби якнайшвидше витягти своїх людей, наголосив Ніколенко.

Коротко про події в Ізраїлі 

Палестинське ісламське угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Гази, зранку 7 жовтня оголосило про початок операції «Потоп Аль-Акса» проти Ізраїлю. По країні випустили шквал ракет, бойовики проникли на територію Ізраїлю в низці різних місць.

Армія Ізраїлю у відповідь оголосила про початок контртерористичної операції «Залізні мечі» в Секторі Гази. Станом на вечір 7 жовтня ізраїльські військові відновили контроль над більшістю прикордонних громад із Сектором Гази, куди проникли бойовики.

За останніми даними ізраїльських джерел, станом на 12 жовтня кількість загиблих в Ізраїлі через напад бойовиків становить 1300 людей. Водночас посадовці частково визнаної Палестини заявляють про 1200 загиблих палестинців у Секторі Гази внаслідок ізраїльських ударів.

В Ізраїлі підтвердили, що ХАМАС захопив цивільних заручників та військовополонених. Лідер ХАМАСу Салех аль-Арурі заявив, що його організація планує обміняти їх на «палестинських в’язнів».

Політико-безпековий кабінет Ізраїлю ввечері 7 жовтня проголосував за застосування пункту 40 Алеф, тобто запровадження стану війни.