Китай імітує удари по «ключових цілях» на території Тайваню

Збройні сили Китаю імітували удари по «ключових цілях» Тайваню під час другого дня навчань навколо острова. Міністерство оборони Тайваню повідомило про численні вильоти китайської авіації.

Про це пише Reuters.

Китайське державне телебачення повідомило, що патрулювання та навчання бойової готовності навколо Тайваню тривають.

На другий день навчань на театрі бойових дій кілька типів підрозділів КНР здійснили «імітаційні спільні високоточні удари по ключових цілях» на острові Тайвань і навколишніх морських акваторіях та «продовжують підтримувати наступальну позицію навколо острова».

Міністерство оборони Тайваню близько 6 ранку за місцевим часом зафіксувало 71 літак Народно-визвольної армії Китаю та 9 суден китайського флоту.

Шлях польотів китайської авіації біля ТайванюМіністерство оборони Тайваню

45 із виявлених літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки — неофіційного кордону між сторонами — та увійшли у південно-західну зону протиповітряної оборони Тайваню.

У Тайвані заявили, що стежать за літаками, суднами та ракетними системами наземного базування Китаю, щоб реагувати на ці дії.

Нагадаємо, Китай розпочав триденні військові навчання з оточення Тайваню, який вважає своєю територією, через кілька годин після повернення президентки Тайваню Цай Інвень зі США.

У самоврядному регіоні заявили, що їхні військові відповідатимуть спокійно на навчання. Вони спостерігатимуть «відповідно до принципів неескалації та суперечок для захисту національного суверенітету та національної безпеки».

Відносини між Китаєм і Тайванем

Китай вважає територію Тайваню своєю частиною. Останніми роками Китай посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів.

Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо треба — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.

У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню. Тайбей вважає цілком реальною загрозу вторгнення китайської армії.

У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Водночас США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.

Китай не вперше за останні місяці проводить військові навчання. Наприклад, на початку січня Пекін тренував наземні удари та штурм із моря. А наприкінці грудня 2022-го 71 військовий літак та 7 кораблів Китаю увійшли в зону протиповітряної оборони Тайваню — влада острова називала такі дії найбільшим зареєстрованим вторгненням.