Китай провів другі за місяць військові навчання довкола Тайваню. Тренував наземні удари і штурм з моря

Китай заявив, що 8 січня його збройні сили провели бойові навчання навколо Тайваню. Це вже другі такі навчання менш ніж за місяць. Деякі китайські літаки влетіли в зону протиповітряної оборони Тайваню, а деякі перетнули буферну зону.

Про таке пише Reuters.

Китайське командування заявило, що сили КНР провели «спільне патрулювання бойової готовності та реальні бойові навчання» в морському та повітряному просторі навколо Тайваню, зосереджені на наземних ударах і штурмах з моря.

Згідно з заявою Китаю, метою навчань було перевірити спільні бойові можливості та «рішучу протидію провокаційним діям зовнішніх сил і сепаратистських сил, які виступають за незалежність Тайваню».

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що за добу виявило 57 китайських літаків і чотири військово-морські кораблі, які рухалися навколо острова.

Зокрема 28 китайських літаків влетіли в зону ППО Тайваню. Деякі з них перетнули серединну лінію Тайванської протоки, неофіційний буфер між двома сторонами, ще два ядерні бомбардувальники полетіли на південь від острова.

Останні схожі навчання Китай проводив 25 грудня. У КНР називали їх відповіддю на «провокації» з боку Тайваню та США. Тоді Китай направив до Тайваню рекордну кількість військових літаків й імітував напад на судна самоврядного острова та США.

Відносини між Китаєм і Тайванем

Китай вважає територію Тайваню своєю частиною. Останніми роками Китай посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів.

Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо треба — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.

Нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню. Самоврядний острів вважає цілком реальною загрозу вторгнення китайської армії.

У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Водночас США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.