Китайська влада назвала звинувачення в геноциді уйгурів абсурдними
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї відкинув звинувачення в утисках мусульманської уйгурської меншини на північному заході Китаю. Раніше у США репресії проти уйгурів у Китаї назвали геноцидом.
Про це він сказав під час пресконференції, цитує Reuters.
Ван заявив, що деякі західні політики вважають за краще вірити брехні про регіон.
«Так званий геноцид в Сіньцзяні до смішного абсурдний. Це плітки з прихованими мотивами і повна брехня», — сказав глава МЗС Китаю.
Хто такі уйгури?
Уйгурська меншина мешкає у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Вони становлять 45 відсотків населення району, а 40 відсотків — етнічні ханці. Всього у Китаї мешкає приблизно 10 мільйонів уйгурів.
Відколи Китай відновив контроль над регіоном у 1949 році, у Сіньцзян мігрувало багато етнічних ханців, через що зараз уйгури стурбовані можливим витісненням власної культури.
Що відомо про становище уйгурів у Китаї?
Активісти, які борються за права уйгурів, наголошують на тому, що Пекін їх дискримінує. Одним з прикладів є так зване їх перевиховання. За свідченнями журналістів та правозахисників, уйгурів ізолюють у «таборах з метою освіти». Декого висилають у рідні міста «під арешт».
Як пише Reuters з посиланням на активістів та експертів ООН, в китайських таборах утримують 1 мільйон уйгурів-мусульман. Китай заперечує це і заявляє, що ці табори всього лиш забезпечують професійну підготовку людей.
Дослідники розповідають, що активісти перебувають у постійному страху через можливі переслідування. Окрім таких порушень прав, проти уйгурів застосовують і побутову дискримінацію, змушуючи меншину почуватися себе людьми другого сорту. Наприклад, уйгурам можуть відмовити здати номер у готелі.