Китайський зонд надіслав перші фото Марса — на них полярна шапка та піщані дюни з кратерами

Китайські науковці оприлюднили перші детальні фото поверхні Марса, зроблені орбітальним зондом місії Tianwen—1 («Питання до неба»).

Про це повідомляє Китайське національне космічне управління (CNSA).

На орбіту Червоної планети апарат вийшов 10 лютого, з 26 лютого він розпочав наукові дослідження, зокрема фотозйомку поверхні Марса та вивчення мінерального складу.

Два з трьох опублікованих фото зробили панхроматичною камерою високої роздільної здатності (70 сантиметрів на піксель) з відстані 330-350 кілометрів від поверхні планети. Третє, кольорове фото зроблене камерою середньої роздільної здатності, на ньому північна полярна шапка Марса.

Досліджував зонд ударний басейн рівнина Утопія, бо саме тут у травні-червні має сісти марсохід китайської місії. Діаметр найбільшого кратера на знімках — приблизно 620 метрів, усередині нього та поряд можна побачити піщані дюни.

У лютому на Марсі утворилася черга із земних апаратів. На планету висадився марсохід NASA під назвою Perseverance, який продовжить геологічні дослідження своїх попередників. Також на орбіту Червоної планети вийшов перший в історії арабський марсіанський зонд — це місія Об'єднаних Арабських Еміратів. 14 лютого цей зонд передав на Землю своє перше фото.

І вже згаданий китайський зонд також дістався орбіти Марса в лютому.