Китайський зонд Tianwen-1 успішно вийшов на орбіту Марса

Китайська місія на Марс Tianwen-1
Китайська місія на Марс Tianwen-1China National Space Administration

Китайська місія на Марс, Tianwen—1 («Питання до неба»), успішно вийшла на орбіту Марса. Так Китай став шостою країною світу, яка відправила свій зонд на Червону планету.

Про це повідомляє BBC.

У середу, 10 лютого, приблизно о 15:00 за київським часом космічний апарат вийшов на орбіту Марса.

Китайську міжпланетну місію Tianwen-1 запустили ще 23 липня 2020 року з космодрому Wenchang Spacecraft Launch Site однією з найбільш потужних китайських ракет ㅡ Long March 5.

Місія Tianwen-1 складається з орбітального модуля, спускового апарата і власне марсохода. Посадка марсохода на поверхню Червоної планети запланована приблизно на 23 квітня.

Мета місії — вивчати підземні умови планети та спробувати знайти там ознаки життя. Зонд «Тяньмень-1» має камеру й інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса — це лише одна з частин китайської місії.

Також на орбіту Червоної планети має вирушити космічний корабель, який вивчатиме Марс дистанційно.

Це вже не перша спроба Китаю досліджувати Марс. У 2011 році разом із Росією Китай запустив супутник «Іньхуо-1», але тоді він вийшов із ладу й упав у Тихий океан.

Нагадаємо, раніше успішно вивели свій зонд Al Amal («Надія») на орбіту Марса й Обʼєднані Арабські Емірати. Запуск арабської місії на Марс відбувся незадовго до китайської, тож зонди досягли орбіти планети з відривом у день.

Так, уже шість країн світу успішно вивели свої апарати на орбіту Червоної планети. Раніше це вдалося США, Індії, СРСР, а також Росії та ЄС (спільно).