Китайський зонд вперше приземлився на Марсі. Він вивчатиме підземні умови планети
Перший китайський зонд «Журонг» у межах місії Tianwen—1 вночі 15 травня приземлився на Марсі. Китай став третьою країною у світі, яка висадила марсохід на Червоній планеті.
Про це повідомляє Китайське національне космічне управління (CNSA).
Зонд приземлився у південній частині рівнини Утопія. Під час приземлення тепловий щит на апараті уповільнював падіння, відштовхуючись від марсіанського повітря, потім відкрився парашут і врешті-решт апарат опустився на поверхню планети.
Після приземлення марсоходу знадобилося 17 хвилин, щоб розгорнути сонячні панелі та передати сигнал на Землю, пише BBC.
Китай став третьою країною після США та Радянського Союзу, яка висадила свій апарат на Червоній планеті.
Зонд запустили на Марс 23 липня 2020-го і вже 10 лютого він успішно вийшов на орбіту планети. Упродовж трьох місяців апарат обстежував орбіту та готувався до плавної посадки. У березні він надіслав перші фото Марса.
Вчені планують, що «Журонг» працюватиме щонайменше 90 марсіанських днів. Один день на Марсі триває приблизно 24 години 39 хвилин.
Апарат вивчатиме підземні умови планети та спробує знайти там ознаки життя. Зонд має камеру й інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса — це лише одна з частин китайської місії.
Також на орбіту Червоної планети планують запустити космічний корабель, який вивчатиме Марс дистанційно.
Це вже не перша спроба Китаю досліджувати Марс. У 2011 році разом із Росією Китай запустив супутник «Іньхуо-1», але тоді він вийшов із ладу та впав у Тихий океан.