Кличко розповів, які обмеження надзвичайного стану поширять на Київ
Міський голова Києва Віталій Кличко розповів, які обмеження надзвичайного стану запровадять у столиці. Зокрема, комендантську годину вирішили не вводити.
Про це Кличко сказав під час відеозвернення.
Так, під час пересування містом кияни будуть зобов'язані мати при собі документи, що посвідчують особу. Роботу дискотек, клубів і закладів громадського харчування дозволять від 7 до 23 години.
Під охорону візьмуть всі об'єкти критичної інфраструктури міста. Посилять охорону і обмежать доступ до всіх органів влади, розташованих у Києві. На всіх основних в'їздах у місто працюватимуть контрольно-пропускні пункти. Посилять кібербезпеку офіційних сайтів та інтернет-ресурсів органів міської влади та стратегічних установ і організацій.
Додатковий контроль обіцяють запровадити на міських вокзалах та в аеропорту «Київ». Вулиці, громадські місця та громадський транспорт поліцейським патрулювати допомагатиме муніципальна охорона. Також Кличко запевняє, що безпеці навчальних закладів приділятимуть «особливу увагу».
«Поводимось спокійно. Місто живе і працює, але в нинішній ситуації в умовах загрози ми повинні бути пильними і згуртованими, дотримуватись законності і порядку. Ми повинні підготуватися в будь-який момент захищати свої домівки, родини, своє місто і країну всі разом», — резюмував Кличко.
Надзвичайний стан в Україні
23 лютого Верховна Рада затвердила указ президента про запровадження надзвичайного стану по всій території України, крім Донецької та Луганської областей, де вже діє особливий режим. Таку пропозицію внесла Рада національної безпеки та України.
Режим НС запровадили на 30 днів — з 00:00 24 лютого. Які саме обмеження вирішили запровадити в Україні, читайте тут.
Секретар РНБО Олексій Данілов зазначав, що обмеження у регіонах можуть відрізнятись. У залежності від того, чи межують регіони з Росією, обласні комісії будуть ухвалювати «посилені» чи «пом'якшені» обмеження, які прописані у законодавстві про правовий режим надзвичайного стану.
Причиною запровадження НС стала загроза з боку Росії. 15 лютого Депутати Держдуми Росії більшістю голосів ухвалили звернення до президента РФ Володимира Путіна щодо визнання незалежності самопроголошених «Д/ЛНР». Пізніше з таким закликом до Путіна також звернулися ватажки самопроголошених «республік».
Увечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». Згодом опублікували укази, відповідно до яких РФ збирається ввести на окуповані території України свої війська нібито задля «підтримки миру». Водночас біля кордонів Україні
З 17 лютого в зоні бойових дій на Донбасі значно збільшилася кількість обстрілів. Водночас біля кордонів Україні залишаються близько 150 тисяч військових РФ. На тлі цієї ситуації з 23 лютого в Україні стартував призов частини резервістів.