Засідання комісії з обрання глави САП зірвалося. США та ЄС розчаровані, а Зеленський «не почув адекватних пояснень»

9 жовтня мав відбутися ключовий етап конкурсу з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Але він зірвався, оскільки не прийшли деякі члени комісії. У посольстві США в Україні розчаровані незрозумілими затримками, а президент каже, що і сам не отримав адекватних пояснень.

Про це повідомив «Центр протидії корупції».

Там зазначили, що 9 жовтня кандидати мали пройти практичне завдання. До визначеної дати було зроблено купу протокольної та підготовчої роботи. Та хоч обидва фіналісти прибули, за даними ЦПК не прийшли деякі члени комісії: Олена Бусол, Андрій Гуджал та Євген Соболь. Таким чином, для проведення засідання не вистачило кворуму.

Після цього у посольстві України у США заявили, що ЄС та Штати «дуже розчаровані незрозумілими та невиправданими затримками» у конкурсі з обрання керівника САП.

«Ми закликаємо відбіркову комісію відновити роботу без подальших затримок. Зупинка процесу відбору підриває роботу антикорупційних органів, створених Україною та її міжнародними партнерами», ㅡ вказали там.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський написав у Twitter, що і сам «не почув адекватних пояснень щодо затримки конкурсу». «Члени конкурсної комісії мають виконати свій обов'язок, як належить. Для України ефективність роботи антикорупційних інституцій є пріоритетом», ㅡ вказав він.

В Офісі президента зазначили, що для діяльності конкурсної комісії були створені всі умови, а підготовча робота ㅡ проведена вчасно та змістовно.

«Залишилися фактично фінальні етапи конкурсу. Ніхто не має права ставити під загрозу стабільність роботи антикорупційної інфраструктури та виконання міжнародних зобов'язань України», ㅡ сказав Зеленський.

Детальніше про конкурс у САП

У серпні минулого року перший в історії керівник САП Назар Холодницький оголосив про відставку. Обрати нового очільника антикорупційної прокуратури має конкурсна комісія, сформована Верховною Радою. До неї увійшли як представники парламенту, так і міжнародні експерти.

Євродепутат і речник групи «Європейської народної партії» з питань закордонних справ Міхаель Галер попереджав Україну про фінансові ризики, які можуть виникнути через проблемну процедуру відбору керівника САП.

Він наголошував, що призначення сумнівних кандидатів до комісії становить ризик для фінансової підтримки, яку Україні надають МВФ та Європейський Союз. Окрім того, прозорий конкурс на обрання керівництва САП і НАБУ є умовою для безвізового режиму України з Євросоюзом.

Після візиту Зеленського до США цьогоріч, Україна та Штати оприлюднили спільну заяву щодо стратегічного партнерства. У ній Україна зокрема обіцяла якнайшвидше обрати нового очільника САП.