Фото:

Назар Холодницький/ Facebook

Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький за власним бажанням звільнився з посади. У САП він пропрацював майже 5 років, термін його повноважень закінчувався 30 листопада.

Про це він написав у Facebook та опублікував наказ про звільнення.

Поки причини звільнення Холодницький не вказав, але зазначив, що за час його роботи в Україні змінилися чотири генеральні прокурори і кожен із них «хотів створити режим підзвітності САП». Він запевнив, що САП жодного разу не виконувала вказівок згори.

«14 років я віддав прокуратурі, з яких 5 років свого життя я повністю присвятив САП, про що не шкодую жодного дня», — підсумував екскерівник.

Що цьому передувало?

Холодницький був керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з 30 листопада 2015 року. Термін його повноважень закінчувався 30 листопада 2020 року. Він заявляв, що не шукає юридичні «лазівки», щоб залишитися на посаді.

Наприкінці травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова звинуватила САП у бездіяльності. Вона дорікнула прокурорам, що ті не розслідують справу щодо депутата Ярослава Дубневича, якого підозрюють у заволодінні 93 мільйонами гривень «Укрзалізниці», щодо топ-керівника однієї з регіональних Служб автомобільних доріг, якого підозрюють у розкраданні 100 мільйонів гривень тощо.

Венедіктова заявила, що «безпорадність не залишиться поза увагою» генпрокурорки, а прокурори у відповідь сказали, що ні вона, ні її заступники не можуть вказувати працівникам САП.

До того ж наприкінці травня Венедіктова відкрила дисциплінарні провадження щодо Холодницького, але у липні їх вирішили закрити.

Поділитись: