КНДР встановила піхотні міни на кордоні з Китаєм для боротьби з коронавірусом — Сеул
Північна Корея вирішила радикальними методами боротися з коронавірусом — протипіхотними мінами. Принаймні так стверджує розвідка Південної Кореї.
Про це повідомляє Yonhap.
Як розповіли представники розвідки Південної Кореї на закритому засіданні профільного комітету парламенту, КНДР встановила протипіхотні міни у прикордонних з Китаєм районах.
Шпигунське відомство стверджує, що у Пхеньяні вдались до таких радикальних кроків, бо побоюються, що розповсюдження коронавірусу у країні призведе до катастрофічних наслідків через погану медичну інфраструктуру.
«Оскільки немає фізичних або технічних засобів для боротьби з коронавірусом, у Північній Кореї є щось на кшталт травми, викликаної коронавірусом», — заявив один з парламентарів.
Також південнокорейська розвідка каже, що у документі, розповсюдженому на зборах владної Трудової партії КНДР, є попередження про те, що в разі розповсюдження COVID-19 у країні можуть померти близько 500 тисяч людей.
Крім цього, відомство нагадує, що згідно із законом КНДР про надзвичайну ситуацію, посадові особи, які не зможуть контролювати хворобу, можуть отримати смертний вирок.
Занепокоєння влади КНДР настільки велике, що країна відмовилась від поставок з інших країн, зокрема і Південної Кореї, аби не дозволити вірусу проникнути до країни.
Коронавірус у північній Кореї
Принаймні офіційно його там немає. 26 липня країна повідомила про першу підозру на коронавірус із початку пандемії — у людини, яка три роки тому втекла до Південної Кореї, а 19 липня — повернулася до КНДР. Людину помістили на жорсткий карантин, про те, що у неї таки коронавірус, Пхеньян не повідомляв.
КНДР стала першою у світі країною, яка після спалаху коронавірусу в Китаї закрила кордони для в'їзду — ще в січні 2020 року, коли епідемія не переросла в пандемію.
Лідер КНДР Кім Чен Ин заявляв, що країна змогла «запобігти проникненню» коронавірусу й «утримати стабільність» завдяки «далекоглядному лідерству Центрального комітету» Трудової партії КНДР.
Попри те, що вірити офіційним заявам Пхеньяна вірити не можна взагалі ніяк, у випадку з коронавірусом цілком можна допустити, що його в країні не багато, бо Північна Корея — вкрай закрита держава, тоді як вірус розповсюджується завдяки контактам людей.