Північна Корея заявила, що обзавелась першою у своїй історії гіперзвуковою ракетою. Чим це загрожує?
Північна Корея заявила, що 28 вересня успішно випробувала нову гіперзвукову ракету під назвою «Хвасон—8». Ймовірно, вона може нести ядерний заряд.
Про це передає BBC.
Державні ЗМІ Північної Кореї заявили, що нова ракета була однією з «п'яти найбільш важливих» нових систем озброєнь, які передбачав п'ятирічний план країни з військового розвитку. Його затвердили у січні 2021 року.
Ракету називають «стратегічною зброєю», що зазвичай означає, що вона має ядерний потенціал.
«Розвиток цієї системи озброєнь ... [збільшив] можливості країни щодо самооборони в усіх сенсах», — повідомило північнокорейське державне інформаційне агентство ЦТАК. Воно додало, що випробувальний пуск підтвердив «навігаційний контроль і стійкість ракети».
Цей запуск став третім ракетним випробуванням країни за вересень 2021 року. КНДР раніше продемонструвала новий тип крилатої ракети, а також нову систему балістичних ракет, що запускаються з потяга.
Гіперзвукові ракети набагато швидші і більш маневрені за звичайні, що ускладнює їхнє перехоплення системами протиракетної оборони.
Старший науковий співробітник Фонду Карнеґі за міжнародний мир Анкіт Панда зазначив, що наразі важко оцінити точні можливості ракети, але додав, що вона, «імовірно, може створити зовсім іншу проблему для протиракетної оборони, ніж традиційні, балістичні ракети».
Загроза з боку КНДР
Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно невідомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки й захищеності від ворогів.