«Коли мене обійме тато?» На Майдані відбулася акція підтримки військовополонених азовців (ФОТО)

У Києві 18 лютого на Майдані Незалежності відбулася щотижнева акція, на яку прийшли рідні полонених та активісти. Вони хочуть нагадати, що захисники Маріуполя досі перебувають у російському полоні.

Про це повідомила журналістка hromadske.

«Це мій батько і моя братва. Ми тут, бо мій брат у полоні вже 21 місяць», — каже Євген Шевчук, який стоїть у центрі в панамі.

Євген Шевчук (у панамі) на акції підтримки військовополонених азовців у Києві на Майдані Незалежності, 18 лютого 2024 рокуhromadske / Євгеній Жулай

Євген родом із Маріуполя. Його молодший брат Андрій уже 21 місяць перебуває в полоні росіян. Усе, що знає про нього, — він живий. Жодного зв'язку чи додаткової інформації про нього немає.

«Влада нічого не каже, ми намагаємося самі щось дізнатися, але поки що тиша», — каже Євген, іноді добираючи слова.

І додав: «Прошу вибачення, що трохи російською говорю. Ми родом із Маріуполя, ви ж знаєте, який у нас там сусід. Але ми намагаємось говорити українською. Треба вчити, бо що робити?»

Євген ходить із батьком та друзями на всі мітинги щодо військовополонених. Каже, їм дуже треба підтримка.

Всього на головній площі столиці зібралося близько двох тисяч людей. На акції були дружини та матері бійців, їхні діти. Деякі з дітей ще жодного разу не бачили своїх татусів. Долучилися до акції також військові та колишні полонені.

Такі заходи родини військовополонених бійців «Азову» проводять щотижня.

У російському полоні продовжують лишатися понад 900 «азовців», які тримали оборону Маріуполя. Вони протягом 86 діб не давали росіянам своєчасно перекинути сили та засоби, щоб розвивати успіх у напрямку Запоріжжя, повідомив командир бригади «Азов», підполковник Денис Прокопенко (Редіс) 31 січня.

Україна 8 лютого провела черговий обмін військовополоненими. Додому повернулися ще 100 українських оборонців.

Серед врятованих військовослужбовців — 49 нацгвардійців, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 бійців територіальної оборони.

84 захищали Маріуполь, зокрема 82 із них — оборонці Азовсталі, а решта виконували завдання на Донецькому та Луганському напрямках. Усі, кого вдалося визволити цього разу, — рядові або сержанти.

Загалом із початку великої війни з російського полону визволили вже 3 135 захисників та захисниць.