Коли Рада може розглянути законопроєкт про мобілізацію? Відповідає Стефанчук
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що внесе законопроєкт про мобілізацію на розгляд парламенту, як тільки його опрацює Комітет з питань нацбезпеки та оборони. Щоб ознайомитися з тисячами внесених правок, потрібен час.
Про це Стефанчук повідомив у відповідь на запитання кореспондентки hromadske у кулуарах конференції «Україна. Рік 2024».
«Чотири тисячі правок [внесли до законопроєкту]. Він зараз перебуває в Комітеті. Як тільки завершений буде розгляд в Комітеті, він буде внесений в парламент», — сказав спікер Ради.
Він додав, що лише кілька днів тому, 21 лютого, завершилася подача правок. За словами Стефанчука, поки навіть невідомо, які правки в цілому є, їх наразі лише зводять в Комітеті.
Голова Ради додав, що всі дискусії щодо законопроєкту відомі, бо перейшли з попередньої версії документа.
Відповідаючи на уточнювальне запитання, коли саме можуть виставити законопроєкт на голосування, Стефанчук відповів: «До 21-го вносилися правки. От вони внеслися, і далі ми будемо дивитися, коли Комітет буде готовий, він буде внесений [на розгляд парламенту]. 4 тисячі правок, і всі вони повинні бути розглянуті Комітетом».
Більше про законопроєкт
Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) та демобілізація військових після 36 місяців служби. Поки законопроєкт готують до розгляду на друге читання, до нього подали вже понад 4 тисячі правок.
У профільному Комітеті вже заявили, що через таку кількість правок законопроєкт може в підсумку зазнати чималих змін. Серед найбільш дискусійних тем — питання демобілізації.
Також депутати обговорюють питання про обмеження прав за неявку до територіального центру комплектування. Як вказують у Комітеті, низка запропонованих норм суперечить Конституції. Іншим спірним моментом є те, як працюватиме е-кабінет військовозобов'язаного.